Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určení pohlaví

Dorý den,mohl by mi někdo prosím napsat jaké jsou rozeznávací znaky k určení pohlaví hroznýše královského.Jediné co jsem se zatím dočetl je podle délky ocasu od kloaky,ale jak to porovnat když mám jen jednoho.

Díky Zahry

loading...

Tak, tak, ale je fakt, že především u mláďat ten rozdíl nebývá někdy moc zřetelný. Moje samice mají drápky velké zhruba jako okolní šupinky, max. 1,5 x delší a jestli ti to pomůže tak mají 52 a 53 subkaudálních (podocasních) štítků, počítáno od kloaky po špičku ocásku. Spolehlivější je sondování.

Díky za radu tohle slyším prvně až přijdu domu hned se na to mrknu,ale rád bych se ještě zeptal (jako úplný začátečník) kde ty drápky hledat-určitě na břiše,ale v jaké vzdálenosti od hlavy-nějaký blyžší popis.