Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zvracení užovky červené

Hady mám 4 měsíce mám 2 užovky červené 65cm samice+120cm samec a ten mi dělá starosti mám ho týden z Hradecké burzy a dnes ráno jsem u něj našla něco,nikdy jsem to ještě neviděla bylo to 2cm dlouhé a asi 1cm široké žluté mělo to hustou konzistenci drželo to v celku na povrchu mazlavé(po pitvě)stejná barva i uvnitř jsem blb a zapoměla jsem se chovatele zeptat kdy a co naposledy jedl?Má velká chyba taky se mi zdá jako by kašlal nepravidelně ale nevidim že by měl nos ucpaný.jestli někdo aspon tuší co by to mohlo být tak prosím poradte?Dík moc předem.Podmínky :60x40x40 , 27° ,

Nevim, ale podle toho jak to popisuješ to vypadá na močovinu a to by bylo v naprostém pořádku :i:. Hadi jelikož nedisponují močovým měchýřem vylučují (zadem nikoliv předem :-D) moč také v pevném skupenství a většinou je to bílé až žluté, má to hustou, mazlavou konzistenci a celkem rychle to na vzduchu tuhne ;-).

S tím "kašláním" ti neporadil páč s něčím takovým nemám zkušenost.

Ahoj.Hadi někdy vyvrhují natrávenou potravu,většinou když jsou ve stresu nebo když jsou nemocní.Ale hadi nekašlou,protože nemají bránici,nemohou vylučovat hlen(Nemoci obojživelníků a plazů-Gunther Kohler.Výborná věcička všem doporučuji).Had může vydávat sípavé zvuky,což by naznačovalo nachlazení.Mohlo se to stát při převozu z burzi.Jinak teplota 27 je v pohodě.Zkus jestli mu neni zima od spoda.:-)

Ovšem tady to na vyvrácenou potravu nevypadá ;-)

citace:

dnes ráno jsem u něj našla něco,nikdy jsem to ještě neviděla bylo to 2cm dlouhé a asi 1cm široké žluté mělo to hustou konzistenci drželo to v celku na povrchu mazlavé(po pitvě)stejná barva i uvnitř

to, ze hadi nemohou vylucovat hlen (v nasem pripade mysleny z plic) neni pravda! Pokud je to opravdu citace z Kohlera (co je to prosim za stranu?), pak jde o zkreslujici informaci. Pokud je had nachlazeny, pak to poznas mimo jine prave i podle zahlenene trachey, tlamy a nozder. Je sice pravda, ze hadi nekaslou, ale jejich plice maji stejne jako ty nase rasinkovy epitel, ktery hlen drive nebo pozdeji dopravi ven pres usti trachey ven z plic.