Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paraziti tvořící se v substrátu

Zdravim,
dnes jsem kontroloval své chovance,pavouky,a zjistil,že když navlhčím půdu tak se jim tam začnou objevovat ruzné malé,bílé bestie,podobající se červům a pod.létají jim tam malé mušky a nějaké jiné bestie.Dal jsem okamžitě samici N.Chromatus do terária připravené pro B.Emilii a čekám,až půda vyshne a bestie zmizí.Může mi někdo říct jak se jich mám zbavit?Co je to za BESTIE?Můžou něco udělat mému chovancovi?
Díky

Asi každý, kdo používá přírodní substráty se s těmito potvůrkami setkal:-(, jsou to neškodní půdní roztoči, kteří mají rádi přiměřené teplo:i: a vyšší vlhkost:beer: substrátu. Zvířatům neškodí :-)a jedná se spíš o estetický problém. Horší jsou ti tmaví]:(, které občas nacházíme přisáté nebo lezoucí na zvířatech. U plazů to lze řešit snadno některými antiparazitickými přípravky, ovšem ty u bezobratlých nelze použít. Tam už zbývá jen mechanické očištění štětečkem, důkladné vyčištění insektária a výměna substrátu.

Asi to nebude dlouhodobá záležitost,ale tu vlhkost klidně můžeš snížit, možná i tu teplotu trochu.Čím vyšší vlhkost tam máš tím spíš těm breberkám nahráváš a taky zvyšuješ možnost, že i sebemenší zbytek po krmení ti může způsobit docela solidní zaplísnění substrátu, pokud nekontroluješ terárka denně.

myslim, ze v tomto pripade bude mit tazatel spis na mysli larvy smutnic nebo hrbilek (mali bili cervi), ktere se posleze vyvinou v dospele mouchy. Mno, k tomu asi muzu rict tolik, ze 1. - nejsou to paraziti (neparazituji na zviratech), 2. - paraziti ani jine mrchy se "netvori" ale spis se tam proste vyskytnou.
slovickarim, sory :-)

s timto problemem jsme meli taky tu cest se setkat.pokud ovsem mluvime o stejne veci. jiz zminene hrbilky megaseliajsou pekne potvory . predevsim jejich larvy ktere dokazi totalne zrusit chov nektereho krmneho hmyzu:x:. velky problem nastava kdyz se dostanou do plneho inkubatoru s vejci:x::x::x:. dnes uz vejce v substratu celkove uzavirame:puff:.
sarka farka

[http://img135.imageshack.us/img135/3017/megaseliajt 4.jpg]

[http://img178.imageshack.us/img178/5930/megaselia2q p9.jpg]

Momentik, je to malinko jinak. Predpokladam, ze se jedna o smutnice, ktere jsou neskodne a staci nechat vyschnout substrat, ale mohly bÿ to byt hrbilky a to je problem, ty jsou nebezpecne pro chovance - je proti nim stejny postup, nechat vyschnout. S takovouhle vlhkosti je vzdy jen otazka casu, kdy se tam smutnice objevi. VH

Ty malé mušky jsou právě smutnice a hrbilky a ty jakoby larvičky, jsou jejich larvy. Maximálně by tam ještě mohli být octomilky (Drosophila sp.), ale ty nevím, co by tam táhlo (k pavoukovi), když tam nejsou žádné zbytky ovoce. Skoro bych typoval, že to budou hrbilky a jejich larvy hodující na zbytcích po sklípkaním žrádýlku.