Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská-nepřijímá potravu

krajta zakoupená asi před 2 měsíci,původní majitel nebyl schopen říct stáří-odhadem 2 roky.uvedl,že není krmená měsíc,týden svlečená.není příliš ochočená-lekavá,evidentně vystresovaná.
majitel uvedl,že je schopná bez problémů pozřít morče.výsledkem bylo, že krajta se potravy bála,nechala jsem ho tam 2 dny-beze změn.před měsícem jsem jí zkoušela dát potkana menšího vzrůstu,ale výsledek byl stejný.přemýšlím nad odzkoušením násilného krmení,neí brzy?prhlížela jsem ji,roztoče nemá.

Zdravím ....... tak mě už taky nežere :-D. Nechci se ptát proč ..... ani mě to nějak nevadí (i když o ni mám strach pač se mě to zdá nepřirozené (ale pro ni je to přirozené) naposledy žrala tak před měsícem .....měla svlek a teď potravu odmítá. Píšu to proto že ona potravu neignoruje ----- poslední pokus byl takový že přilezla pomlu za myškou, udělala zahlavou S, ale nevystartovala po ní:!: proč:?: To asi nebude standartní chování při hladovce. nebo ano? Teď jsem zamatený jestli hladovku drží nebo jí nevoní mé myši. (před tím je žrala jak popelnice)

U dospělých regiusek vážně není i několikaměsíční hladovka problém. Některé jsou navíc dost vybíravé, takže myši nebo potkani jim vůbec nemusí "vonět", když byly předtím krmeny například křečky nebo malými morčaty. Chce to zkoušet, zkoušet, zkoušet a nabízenou potravu střídat. Dřív či později si určitě vezmou. Taky doporučuju nabídnout mastomyš, je to jejich přirozená potrava v jejich domovině a v hodně případech jí prostě neodolají :-)

no ona dospělá není ........ má tak 9 měsíců ..... měří 60 cm a váží 233g. No budu zkoušet občas nabídnout myš a budu hlídat váhu. U mě (mám ji 6 měsíců) neměla nic jiného než myši. Co jsem ji za ten měsíc nabídnul tak to byly 2 myši (oba samečci) jeden velký a jeden prcek. Dnes ji skusím nabídnout samičku. Právje mě tam mate že o ni zájem má, ale nezaůtočí.