Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regius - Popálenina? Infekce?

Tak jsem prohlížel regiusky a ty dvě,co jsme teď před měsícem koupili mají tohle. Netuším,zdali může jít o nějako kožní infekci,nebo jen popálení od žárovky. Na žárovku blbky občas lezou. Ostatní nám to nikdy nedělali. Díky.
[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/p/python er/c4387e5c0d469eea8662734e0173087f]
[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/p/python er/628d8a9b8aaf6f5251e8db76f956a358]
[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/p/python er/b14ed48a7827d815eea0e956e13b5bd4]

Vypadá to trochu mokvavě, zkus to ošetřit dvakrát až třikrát denně naředěným Betadinem (1:10), pokud se to během několika dnů zlepší (zaschne), tak by to mělo být v pohodě a časem se to dohojí. Pokud by to dál mokvalo, bude třeba navštívit veterináře.

Dík. Betadin doma nemám. můžem ho koupit asi až v úterý. Lze použít něco jiného? Asi jsem přišel na vznik - ostrá hrana na topném kameni v místě,kde se válej. Takže snad je to jen mechanické poškození.

Lze to ošetřovat vývarem z heřmánku, před tím mechanicky očistit, opláchnout, vydesinfikovat třeba septonexem nebo jinou desinfekcí. A dobré by bylo, aby krajta byla bez substrátu, např. na novinách, papírových ručnících a pod., aby se jí na poranění nelepil substrát,do doby než budou rány odhojeny.

Ahoj. Já v takovémto případě používám slabší roztok hypermanganu (slabě růžového zbarvení). Dá se ale použít k ošetření i peroxid, ajatin atd. Hlavní je taky držet tohle zvíře nyní v suché nádrži. Pokud bude rána déle mokvat, doporučuji navštívit veterináře. Ale z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že (pokud se jedná o nějaké popáleniny, nebo odřeniny) se takovéto rány obvykle hojí dobře.

Ahoj,když jem si koupil první regiusku,tak se jí taky udělal po pár týdnech takový flek.Všichni jsme si mysleli,že je to od žárovky a nakonec se z tohom vyklubala plísen(mykosa).Potíral jsem to 3x denně roztokem Imaverolu,ředěným 1:50 z vodou.Do mněsíce to bylo pryč.:-)

Sice už je toto vlákno dost staré, ale protože se mi stejné mokvající fleky objevily na nově dovezené regiusce, tak bych se ráda zeptala, jestli si nepamatujete finální diagnózu, postup léčení?

Finální diagnozu můžu pouze tipnout - Popálení od žárovky bych dnes již netipoval, přikládním se k tomu, co už tu psal Melda - nějaký kožní problém (mykoza). Ošetřovali jsme to 2x denně roztokem betadine, jak zde padlo. Můj tip je chyba na mé straně v podobě převlhčeného substrátu. Po pár dnech aplikace betadine na suchu se to spravilo.

Díky za odpověď. Teď o víkendu to také ošetřuji betadinou + jsem to párkrát zakápla antibiotikama, aby to náhodou nezhnisalo a zdá se, že to zasychá. Když to bude horší nebo se to bude táhnout, tak vet. Druhý had (koupený s tímto od stejného chovatele) to zatím nemá, tak uvidíme

Nazdar, keď som kúpil moju regisku minulý rok v ostrave vyzerala celkom dobre, ale až doma som zistil po drobnej prehliadke, že nieje až v takom dobrom stave bola nachladnutá začal som ju liečiť už keď to vyzeralo celkom dobre tak som jej ponúkol potkana ktorý do nej skočil a poranil ju na oku a od vtedy má problém s neustálymi zápalom ktorý nemôžem odstrániť. Posledný zákrok, ktorý som urobil bolo rozrzanie diasna aby jej vytiekol nahromadený hnis pod okom v dutine a nasledne sme otvorili aj kožu na oku podával som jej antibiotickú masť a o 3 týždne sa to začalo zasa opakovať. Posielam aj foto.