Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem svlékání Krajtičky

Dobrý den, před pár dny jsem vám psal, že mi Julča nechce baštit, a už vím proč. V pátek jsem začal pozorovat zašednutí očí a dneska už byla pošedlá celá. Chtěl bych také podkovat lidičkám, co mi poradili, abych Julču tak často nevytahoval z terária. Myslel jsem, že bude dobře ji mít každý venku, aby si zvykla na mě a na okolí. Jinak mě zarazilo, že když jsem jí včera dovybavil terárko kládou na lezení, že jí to ani nezaujalo a pořád je omotaná kolem topného kamenu, ikdyž má v terárku 30 - 32°C. Je to prostě lenoch. U užovky jsem na tohle nebyl zvyklej, to byl dravec jako hrom. Jen zjistila, že se někdo pohybuje v pokojíčku začala bláznit v terárku a čekala, že jí někdo hodí něco k žrádlu. Jen tak pro zajímavost se mě někdo ptal proč mi zahynula. Tak to sám nevím. Údajně to byla úžovka pouštní, ikdyž jsem se jí snažil najít v různých literaturách nikde jsem takhle zbarveného hada nenašel, je možné, že to byl kříženeček. No a já jsem ji kupoval už starší od lidí, který se přestěhovali a neměli ji kam dát za 200,- Kč to už měla ke dvoum metrům. No spokojeně jsme spolu žili asi 5 let, než přišel den, kdy jsem ji našel v terárku úplně tuhou. Jinak bych se vrátil ke krmení této žovky. Právě oproti té Krajtě ta užovka zbouchla všechno na co přišla. Musel jsem stravu redukovat, protože byla schopná sbaštit 5 velkých myší za týden, nebo 2 potkany. A to jsem jen otevřel terárko a ž už čekal, takže když jsem potřeboval čistit terárko, tak jsem vždycky byl obětí jejího útoku, protože si myslela, že jí dávam potravu, takže tlusý rukavice a nechat ji, aby si zkusila, že nejsem poživatelnej a pak už byl klid. Právě proto jsem vyděšenej, že Krajtička už měsíc nežrala a to jí je okolo 3/4 roku. Teď jsem zvědavej po svleku jestli bude hledat. Zkusím počkat tak 2 - 3 dny a zkusím myšku. Jinak jsem četl příspěvek nějaké namyšlené slečinky, který mě dost udivil. No každý den potkáš alespoň jednoho blbce. Jo jinak super fotky z krmení co jste přidávali v minulých dnech zkusím taky někdy připojit foto mé Julči. Jinak z těch fotek mi přišlo, že Krajty královské zde focené mají více bílé barvy než má moje Julča. Nedá se na zbarvení třeba poznat pohlaví. Díky a ať se chov daří Martin

loading...

Když jsem jí bral od toho chlapíka, tak mi tvrdil, že je to užovka pouštní, bohužel pod tímto názvem jsem ji v mých dostupných literaturách nenašel a v té době byl internet docela ještě v plýnkách, takže moje možnosti byly omezené. A paki už mi to bylo jedno jak se jmenuje, hlavně, že rostla a vypadal v pohodě. Jinak Julču jsem si pořídil až když mě přítelkyně přemluvila. Pracuje totiž v Super Zoo nebo tak něco. Byla na pár školeních a Krajtička jim přišla na krám, řekla mi ať se přijedu podívat. No a byla to láska na první pohled, teda s Krajtičkou, s přítelkou to už je dávno, co to byla láska na první pohled. Tak jsem týden prohlížel různé weby a přítelka se také vyptávala zkušenější kolegině ( 10 let v oboru ). No pak jsem z terárka vyhodil osmáka, vyčistil jsem ho a dovybavil a zajel pro Krajtičku. Chtěl bych sem dát pár foteček, až se k tomu dostanu. Zatím zdárek