Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Páření hadů

Mám párek užovek a pokouším se je napářit. Nikdy jsem to neviděl a tak se chci zeptat jak poznám, že se hadi páří? dneska ráno hrozně šmejdili po teráriu a jezdili po sobě tak, že měli hlavy u sebe, ke spojení nedošlo.

To vím, ale co znamená to velké neklidné šmejdění po teráriu? ještě nikdy jsem to neviděl, vypadalo to jako by samec se snažil se samicí spářit, ale ta mu pořád ujížděla a on pořád za ní. Začalo to tak 5 minut po rosení. Může to být první pokus o páření?