Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka -??????-

Prosím vás, jaký je český název korálovky Lampropeltis triangulum campbelli? Neboť jsem na táhle adrese našel toto : Korálovka sedlatá. Podívejte se na latinské jméno zvířete které tam chová. Snad sem ten odkaz dal dobre....

oprava odkazu (GG)

Lampropeltis triangulum je korálovka sedlatá. Některé poddruhy bývají označovány jinými názvy např. L. t. hondurensis - korálovka honduraská nebo L. t. elapsoides - korálovka šarlatová aj. Ale obecně je název korálovka sedlatá používán pro všechny poddruhy L. triangulum.