
Substrát
Čau lidi prosím porad´te mě jaký substrát je pro hady nejlepší?Napadla mě rašelina ta drží vlhkost a není to takový svinstvo jako lignocel...nebo případně nějaký jinný substrát který drži vlhkost?!Lignocel nechcu!!předem dík..
díky za rady,ale nevím jak se pozná jestli je ta rašelina čistá?nemohli by jste mě napsat název té rašeliny?!díky
Pre ilustráciu:
![[http://i101.photobucket.com/albums/m45/asvabik/DSC0 2797.jpg]](http://i101.photobucket.com/albums/m45/asvabik/DSC02797.jpg)
moc vám děkuju...ještě se zeptám:nemůže to tomu hadovi nějak ublížit?vím že je to blbost,ale tat´ka se bojí aby s tím nebyli nějaký problémi jak s kokosovím vláknem?!Proto se vás radši zeptám aby měl klid...
)
máš nějaké konkrétní informace? páč už toho je fakt dost a mě by skutečně zajímalo jestli má někdo OSOBNÍ ZKUŠENOST s tím jak lignocel hadům "škodí" na rozdíl od jinejch substrátů
Chceš osobní zkušenost? Lignocel mi po řadu let nedělal žádný problém až posléze.
1) Jednú jsem to přehnala s rosením, odjela na týden na dovolenú a zplesnivěl. Had byl z toho celý na větvi a to doslova. Odmítal slézt. Naštěstí sa také nezaplísnil.
2) Jedna užovka mi při polykání nabrala hrst lignocelu do huby, bohožel lignocel se slinami reagoval nabobtnáním, ucpal celú tlamu a dalo mi dost práce dusící se užovku zbavit teho hnusu. Něco jsem odebrala ručně, něco musela vypláchnuť pod tekúcí vodou a had z toho nadšený (včetně mě) absolutně nebyl.
3) Mně osobně sa to ještě nestalo, ale na stole jsme v ordinaci odpitvali už pár (asi čtyři) hadů, kteří měli zanešená střeva mmj. i lignocelem, ten se nejen špatně tráví, ale také špatně prochází trávicím traktem, zachytává se, hromadí a ucpává ho.
Takže takto přesně škodí lignocel.
tyhle zkušenosti nemáš zdaleka jenom Ty..
Navíc máš ve všech případech nějaké alternativní možnosti, takže ten lignocel vlastně ani používat nemusíš (naštěstí).
Jj přesně tak...ale k některým druhům šneků a pod pavouky je dobrej
Dávám přednost bukovým štěpkům. Vlhkomilnější hady mám také "na suchu" s většíná dobou na vodu, nebo s krabičkou/miskou s vlkým rašeliníkem. Mláďata jsou vesměs na hygieně (kuchyňské ubrousky). Samostatná kapitola jsou thamnophisky, kde se mi velmi osvědčila piniová kůra.
Hrozna atd jsem měla na hoblinách. U ostatních používám hlavně tu piniovou kůru nebo směs s pískem. U Nerodek Liophisek a dalších rybožravých osírek jsem přešla na jenom holé povrchy (police popatlané pryskyřicí) které se dají prostě vyšpricnout proudem vody
Tak vidíš Paro. Doufám, že tě uvedené příklady o škodlivosti Lignocelu přesvědčily!