Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakého býložravého ještěra?

Po 13 letech mi minulý týden zemřel trnorep africký. Zdědil jsem ho po tatkovi, takže nejsem žádný velký chovatel. Ale ted mi to doma připadá divné, pořád koukám na prázdné terárko a je to takové smutné... Chci si pořídit ještěra nového. S trnorepem jsem byl spokojen, ale možná bych zkusil i něco jiného. Podmínkou je aby byl přávážně nebo raději úplně býložravý. Kromě trnorepa znám ale jen leguána zeleného a ten je pro mě moc prostorově náročný. Poradíte nového mazlíka? Dík

Existují i menší převážně býložraví leguáni, např. Ctenosaura similis, Ctenosaura quinquecarinata aj., poměrně býložravé jsou i např. agamy vousaté (cca 1/2 až 2/3 potravy tvoří rostlinná složka) nebo částečně plodožraví scinkové rodu Tiliqua nebo plodožraví gekoni Rhacodactylus laechianus a další.