Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regiuska

Zdravím všechny příznivce chovu hadů. Stalo se mi, že se mi Julča popálila o žárovkku, takže jsem tady prosil o rady. Bylo mi doporučeno jet k veterináři, tak jsem taky učinil. Po svleku rána nevypadal vůbec hezky, takže jsem vyrazil. Dostali jsme betadin, a nějakou mastičku na zacelování kůže, dále jsme dostali antibiotika s návodem podávat jednou za 48 hodil 1 ml z injekce. Všechno probíhá v pohodě, jen mě udivilo, že se Julča nažrala jednou myškou a teď zešedivěla a bude se svlékat. Je to 2. svlek za dobu co ji mám, což bylo 19.4 přesně měsíc. Chtěl bych se zeptat zkušenějších chovatelů, jestli je má doměnka správná. Domnívám se, že jak se jí bolístka začíná hojit, tak se chce rychle svléknout, aby byla co nejdříve v pořádku. Doufám, že to tak je. Díky MArtin

no nejde mi sem vložit fotka, ale má jednu jizvu tak 1 cm od konečníku o velikosti asi tak 0,5 cm, a pak má 4 cm od konečníku a ta je větší asi tak 2 cm na dýlku a 1 cm na výšku. Dneska se svlékla a už bych tipoval, že hledá myšku. zkusím. S mastí na zacelování ran mám asi pokračovat co, Nevím, jestli mám pokračovat i s ATB? Krokodýle neporadil by jsi?

Díky za odpověď. Říkal, ať je podávám 14 dní, ATB mi dal na 18 dní, tak jsem jí dal ještě dneska ráno a už dávat nebudu. Včera si dala i myšku, ani jsem nečekal, že hned po svleku bude baštit. Budu už jen mazat betadinem a tou mastičkou na zacelování ran. Díky a ať se daří