Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem velikost terária- Elaphe guttata

Dobrý den.Mám takový dotaz,chovám Elaphe guttata a mám ji v taráriu 70x30x30cm.Zajímmá mě,do jaké velikosti může zůstat v takovémto prostoru:?:Později bych chtěl udělat terarium z OSB desek(100x60x50) a tak se chci teď informovat,abych se stavbou mohl začít včas...Zatím má užovka asi něco přes 35cm,takže mám čas:puff::beer: Děkuji
úprava názvu pro přehlednost (carlos)

loading...

V takhle velkém (nebo raději o trochu širším) teráriu ji můžeš mít pořád, ale pokud by ses časem rozhodl pořídit ji protějšek opačného pohlaví, tak by to chtělo nějaký ten decimetr na šířce a výšce přidat. Takže bych uvažoval tak o 80x50x40 cm, samozřejmě může být i větší.

četl jsem že rozměry pro dospělou jsou tak těch 80x50x40 chci aby se cítila dobře a měla dost místa "na spouzení" takže větší jí určitě udělám.navíc přemýšlím že počkám tak rok(až bude poznat co to je-samec nebo samice) a koupím jí společnost...a ještě se zeptám,když potom to terarium udělám 100x60x60cm bude ta výška využitá???

Určitě bude, je důležité terárium vybavit silnějšími větvemi, případně vytvořit na stěnách různé plošinky, terásky nebo rovnou umělou skálu a užovky ve své neskonalé zvědavosti budou ve vyšších částech nejen šmejdit, ale často budou i v různých výškách odpočívat.