Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prašnost

Ahoj všem.

Co se Vám zdá po úplném vyschnutí prašnější? Lignocel, nebo rašelina?

Díky za postřehy ...

Zkoušela jsem toho dost. Lignocel, kůru (borovicová, jedlová, cypřišová - to byl HUMUS!), noviny atd. atd. Zatím byl podle mě nejlepší lignocel. U něj mi ovšem trošku vadí větší prašnost po vyschnutí. Samozřejmě vím, že pokud se lehce porosí, nepráší. Je perfektní v tom, že moč obalí a jen lopatkou vyhodím a je uklizeno ... To se nedá absolutně říct o kůře, kde moč proteče až na sklo. Při jednom, dvou teráriích, to snad není takový problém, ale máte-li jich např. 20, jako já, je to už opravdu horší.
Nakonec jsem zůstala u lignocelu, u kterého mi ale vadí ta prašnost. Proto se ptám na rašelinu. Kdysi jsem ji měla pod užovkama, ale je to už řádka let a nevzpomenu si, jestli byla prašnější než lignocel, nebo ne.
Váhám mezi lignocelem a rašelinou, až budu měnit substráty ...