Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem užovka

Na zahradě v Praze 9,mezi rodinnýma domkama se nám vyhřívá (z největší pravděpodobností) užovka.My jí tam nechceme , co máme dělat, nebo koho máme volat na odchyt?

A proč ji tam nechcete, užovka je krásný a elegantní tvor a měli byste být spíš rádi, že ji tam máte. Vzhledem k tomu, že tam zřejmě bude žít větší populace užovek, tak v případě odchytu tohoto jedince, brzy opuštěné stanoviště najde jiná užovka. Takže pokud nehodláte zlikvidovat celou populaci, na což nemáte právo ani morální ani skutečné, tak se tam prostě užovky vyskytovat budou. Proto bych se spíš s přítomností hada smířil a bral bych to jako vzácnou možnost nahlédnout do jeho života. Je to prostě součást tamní přírody, stejně jako místní ptactvo, hmyz, savci, rostlinstvo atd. Nebo byste raději chtěli "mrtvou" zahradu?
[http://img253.imageshack.us/img253/4695/strnadoh029 cz9.jpg]