Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekon-Paroedura pictus

mám dotaz mam roční samičku Paroedura pictus a chtěla bych jí pořídit samečka ale pokaždé když jsem to udělala tak mi ta původní zemřela byli spolu tak necelý měsíc a pak ta starší začala strádat přestala být aktivní , nejedla.Má s tím prosím někdo zkušenost?Díky:?:

Měla jsem samce a k němu jsem pořídila samičku a ten samec strádal až pošel a vím na 100% že to byl pár,není třeba problém že jsem je neměla od mala? nejdřív byl samec a po dlouhé době samička a tu samičku mám pořád a chtěla bych samce ale mám strach.

Prostě si ho pořiď. K ní dej minimálně půlročního, mladšího zatím chovej zvlášť, když je dáš k sobě, tak pozoruj, jak se k sobě chovají, jsou poměrně teritoriální a každé spojování je riziko. Určitě měj v teráriu více úkrytů, minimálně jeden úkryt na jedno zvíře. Můžeš ho také jen občas na pár dní připustit a pak zase chovat odděleně.