Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem had a ruka

Dobry den.Chtel jsem se zeptat mam korálovku sedlatou je stara asi 7 mesiců,kdyz ji beru do ruky chce hned spatky a moje ruka ji nezajímá nevim jestli ji teda nemam tahat ven a nebo mit trpelivost a kazdy den ji brat do ruky aby si zvykla.Predem dekuji za odpovedi.

V zásadě souhlasím s krokodýlem :-D hadi nejsou na tahání....o tom žádná.
Ale na druhou stranu osobně hady z terárka docela často vyndavam, jednak na krmení a potom z úplně jiných důvodů.
Hroznu (250cm) vyndavam tak jednou za týden na proplázku aby se protáh (přeci jenom v terárku 160x90x80x namá takovej prostor).

Tmavku se snažím vyndavat tak dvakrát do týdne a to jen aby si pořádně přivykla na manipulaci dokud je mládě. Nerad bych se s ní pasoval až bude mít kolem pěti metrů :x:.

No a regiusku vyndavam jen pokud čistím terko nebo na krmení, páč jí prostor v terárku bohatě stačí a jelikož to je od přírody neagresivní had (vyjímky potvrzují pravidlo) není ani potřeba jí nějak zvykat na kontakt s rukou......její přirozené bázlivosti jí to asi stejně nezbaví ;-)