Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem had a ruka

Dobry den.Chtel jsem se zeptat mam korálovku sedlatou je stara asi 7 mesiců,kdyz ji beru do ruky chce hned spatky a moje ruka ji nezajímá nevim jestli ji teda nemam tahat ven a nebo mit trpelivost a kazdy den ji brat do ruky aby si zvykla.Predem dekuji za odpovedi.

A proč by ji měla tvoje ruka zajímat, minimálně se jí bude bát, maximálně ji ignorovat. Zvířata nejsou na tahání, na to jsou plyšáci. Had chce mít svůj klid, svoje prostředí, občas nějakou tu baštu, ale o tahání nestojí. Maximálně ho bude trpět. A na co ji chceš zvykat? Korálovky jsou přirozeně nekousavé, takže není problém ji v případě potřeby vyndat, ale jinak ji nech svůj klid a bude nejspokojenější.

Já nějak pořád nechápu, co s těma hadama chcete provádět, chodit po bytě může s něčím užitečnějším (koště, vysavač, hadr) a nemusí stresovat hada. Co se týká té jeho korálovky, tak netuším, jak se projevovalo, že na něj byla hnusná, ale i mezi hady jsou různé povahy. Mě snad v životě žádná korálovka nekousla (jedině, když myslela, že jí dávám myšku, tak než si to uvědomila...;-)) a to je fakt vyndavám jen v nutných případech. Ale jestli chceš opravdu něco na tahání, tak si kup tahací harmoniku nebo kačera na provázku, ale hada raději neee.

Ale mluvili, jen jsi jim nerozumel!

IMHO - To je to same jako s hadem - jak poznate, ze se mu to libi ci ne? Ja jsem v tomhle smeru dost ortodoxni a hady beru ven jen z nutnosti. Ani jedno z terarjnich zvirat neni domestikovane a ochocene, jak se lide casto domnivaji. Proste je mi to proti mysli- vcetne venceni...

VH

Co se týká nekousavosti u korálovek,tak sou většinou klidný,jediná výjimka sou asi getulusky,ty byly na mě většinou dost protivný. Getulka se taky trosku vymyká ze standartu klasickejch korálovek...je větší,není tak barevná a taky víc kouše. Ale rozhodně žádnej had není hračka na tahání.

krokodyl:tak za 1 krajta ma moznost vylezt ven,protoze ji terarium otevru a ona si sama vyleze a zacne se plazit po pokoji)ja treba sedim u pocitace a ona se ke mne priplazi a vleze na kreslo a potom na me(kdyz se ji chce nekdy ne)tak nevim proc by se mela stresovat.kdyby se bala tak ke mne neleze:-D.A ta koralovka to jsem nevedel ale nechtel jsem se zeptat aby na me byla taky hnusna.Jo muj deda taky chova hady uz 37let(buzel bydli jinde takze snim moc ve styku nejsem

V zásadě souhlasím s krokodýlem :-D hadi nejsou na tahání....o tom žádná.
Ale na druhou stranu osobně hady z terárka docela často vyndavam, jednak na krmení a potom z úplně jiných důvodů.
Hroznu (250cm) vyndavam tak jednou za týden na proplázku aby se protáh (přeci jenom v terárku 160x90x80x namá takovej prostor).

Tmavku se snažím vyndavat tak dvakrát do týdne a to jen aby si pořádně přivykla na manipulaci dokud je mládě. Nerad bych se s ní pasoval až bude mít kolem pěti metrů :x:.

No a regiusku vyndavam jen pokud čistím terko nebo na krmení, páč jí prostor v terárku bohatě stačí a jelikož to je od přírody neagresivní had (vyjímky potvrzují pravidlo) není ani potřeba jí nějak zvykat na kontakt s rukou......její přirozené bázlivosti jí to asi stejně nezbaví ;-)