Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhřívání venkovní budky pro želvy a vše kolem :-)

Zdravím vás, ráda bych se zeptala na pár dotazů:
- jak máte řešené vyhřívání budky pro such. želvy u venkovního výběhu? Budka bude ze dřeva, je lepší žárovka nebo topný kabel nebo něco jiného?
- pokud ten topný kabel - jak ho zabezpečit, aby nebyl ve styku s dřevem?
- polystyren v domečku nemá smysl, pokud tam nebude tepelný zdroj?
- pokud tam k tomu topnému zařízení budu mít zapojený termostat - ten se sepne automaticky, když bude v domečku nějaká nejnižší hraniční teplota, kterou tam nastavím?
Díky moc, mám v tom trochu hokej :-)

Já to mám vyřešeno takto. Vzhledem k tomu, že v boudách mám slámu, takže spodní vytápění není nic platné, navíc velké želvy celkem spolehlivě časem zničí úplně vše, použil jsem na strop 100W koupelnový sušák na ručníky( mají je v různých watážích a velikostech kdekoliv. Funguje to spolehlivě, je to absolutně bezpečné, takže myslím, že se počáteční investice vyplatí.

To myslím záleží na velikosti boudy a na tom jakou teplotu potřebujete docílit. V každém případě je lepší mít rezervu ve watáži, samozřejmě v případě, že je použit termostat. Mám velikost 200x100cm, výšku cca 60-70cm. Na termostatu je nastaveno 12°C, při jarních nočních poklesech teplot i mírně pod nulu se teplota udrží. Upozorňuji ovšem, že nevidím rozdíl mezi vyhřívanou a nevyhřívanou ubikací, snad jedině v tom, že želvy ve vyhřívaném domečku snášejí o něco dříve, cca o týden. Ve vyhřívaných boudách polystyren ve stěnách mám, v nevyhřívaných nikoliv. Je potřeba si uvědomit, že sama sláma, je-li domek dostatečně velký, je vynikající izolant. Dále samy želvy, jsou-li po zimování již aktivní a mají-li možnost se zahrabat do slámy(ne seno, hrozí plíseň), jsou schopné pozoruhodným způsobem si boudu "vyhřát". Mám na mysli želvy dospělé a v dobré kondici, na mláďata bych byl opatrnější.

ahoj,chcem sa pridať trochu k vašej debate. Nie je to síce na tému vyhrievanie domčeka ale týka sa to všeobecne vonkajších výbehov a príslušenstva. môžu nejakým spôsobom ublížiť korytnačkám prípadne el.zariadeniu domčeka hlodavce-potkany atd. , ako sa tomu brániť