Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak donutit aby had zasunul hemipenis?

Mám veký problém......:-?
Prosím o rychlou a učinnou radu....

Mám dospělý pár M.mauritanica a letos jsem je dal dohromady je to asi 14dní, u samce jsem zaregistroval klasické cukání že jevil zájem o samici :-[ - zásun jsem nezaregistroval.
Ale co před 3dny jsem je dal každého zvlášť a co nevidím - samec měl z boku u kloaky zaschlý substrát a sakra asi průser jsem si řekl :x:
Od včerejška jsem ho naložil do vodní lázní aby se ta zaschlá věc odmočila a tady na snímku je výsledek a teď prosím o radu co dále..........první věc mě napadla, že hemipenis namažu dětským olejíčkem a pokusím se ho zasunout dovnitr, ale jak mám poznat z které strany a jak atd...
Momentálně ho nechám v plastové doze ale přemejšlím jak teď se substrátem ano ne - vhko sucho???

Je to zase pro mě novinka, člověk se stále učí a učí.
Je mi jasné, že při páření hadů je lepší vyšší vlhkost substrátu, ale aby se přiznal nikdy jsem to neřešil a to byla asi chyba.

Děkuji za veškeré reakce...

[http://img255.imageshack.us/img255/508/mauritanica1 cd2.png]

Myslim, ze je ted nejdulezitejsi aby jsi ten hemipenis drzel v nejakem aseptickem prostredi...Podle mne bude napuchly a proto ho had nemuze zatahnou. Proste musi splasknouta pak se mu to snad povede:)Jestlize ne, nezbyde ti, nez ho podvazat, aby uschnul a odpadnul. Teoreticky by nemel mit problemy s parenim i kdyz bude mit jen jeden hemipenis
Hodne stesti Redsnake

U veterinaru je ten problem, ze se vetsina z nich specializuje na psy, kocky atd...hada k nim moc lidi netaha:(Proste je tech hadu min a taky proto, ze o tom nic moc nevedej...Takze zacarovany kruh...Asepticke prostredi? mno je to terko bez hliny, bez substratu, aby nemohlo dojit k drazdeni toho hemipenisu, aby teoreticky mohl odpuchnout a pak ho had mohl zatahnout...

Není. Je to vlastně náhrada fyziologického roztoku. V tomhle neotálejte, aby mu neodumřel a nemusel se amputovat. A to mléko a vata mi nepřipadá úplně vhodné. Raději jen opláchnout a opravdu bych to tam jemně zatlačil (směrem k ocasu samozřejmě). Pokud mu zase vyhřezne, tak se nedá nic dělat. Ale za pokus nic nedáš. a bacha ať tě nerafne, to není žádná sranda.

Vmasírování, no, spíš jemné zatlačení. Těžko se to popisuje, ale prostě tlačit jemně na vrchol hemipenisu směrem dovnitř do hemipenisové kapsy jakoby pod štítek nad kloakou a pak do ocasu. Jako bys ho chtěl sondovat prstem a před prstem tlač (jemně) ten hemipenis. Ono když se mu trochu pomůže tak možná zajede docela snadno.

no ja bych udelal to same co doporucuje krokodyl. muzes pridat i jiz zminovany framykoin a pomoci si napr. sondou. pokud si neveris nech to na "mamce" ,zeny maji na tyto udy nekdy krasny cit :-D .ty fixuj zmijku a "mamca" si poradi. Pokud ne ....... jed hned za Knotkem (mas to kousek) .

S tou solí bych nesouhlasil, slabý roztok nepomůže a silný poškodí sliznici. Doporučuji pocukrovat a až to splaskne namazat Ophtalmoframykoinem nebo Ophtalmoseptonexem a opatrně zatlačit zpět a vmasírovat na místo. Pokud by to lezlo ven , tak bych hada na den, dva ovázal náplastí a čas radši nekrmil. choval ho na novinách , ne na substrátu. Bacha jestli je nažraný a potřebuje kálet. Jestli se to nepovede, tak jedině veterinář a to co nejdřív.
Moc držím palce.

Ahoj Daboio,
našel jsem toto vlákno ozdě, ale i kdyby to bylo včas, dobrý zprávy bych pro tebe neměl. Zažil jsem to celkem třikrát, pokaždý u evropanky (latastii, aspis), pokaždé to dopadlo stejně. Prvně jsme amputovali s Petrem Voženílkem, pak už bohužel sám. Připomínám že s konzultací Zdeňka Knotka. Neviděl jsem, že by si samec při takto patologickém vysunutí hemipenisu pomohl sám nebo mu bylo pomoženo. Nicméně dobrá zpráva je, že prokazatelně páří i zbývajícím hemipenisem.
Rockviper

čaute,
tady jsou slíbené snimky operce M. mauritanica - jak amputovat hemipenis aneb jak udělat ze 100% chlapa 50% :.(

[http://img135.imageshack.us/img135/3065/maritanicah emipenis3sh0.jpg]
4lety samec M. mauritanica m. čekajíce na ..........

[http://img402.imageshack.us/img402/3644/maritanicah emipenis4wz1.jpg]
Podvázaní hemipenisu pro jistotu 2x - špatný snímek

[http://img85.imageshack.us/img85/3951/maritanicahem ipenis5ti8.jpg]
Já se staral aby nedošlo k intoxikaci přítomných osob - byly jsme na něho tří :puff:

[http://img402.imageshack.us/img402/522/maritanicahe mipenis6ha6.jpg]
Moje super mamča...která prováděla zákrok.(připomínám vše bylo provedeno podle instrukcí po telefonu s veterinářem)

[http://img443.imageshack.us/img443/5655/maritanicah emipenis7ba8.jpg]
.....pár vteřin po zákroku...

[http://img85.imageshack.us/img85/1637/maritanicahem ipenis8gb5.jpg]
....to samé - provázky na podvázání....

[http://img85.imageshack.us/img85/2164/maritanicahem ipenis12zf4.jpg]
Hemipenis z vrchu - no nechtěl bych být samicí - ty hroty byly celkem pevné :-?

[http://img78.imageshack.us/img78/5627/maritanicahem ipenis13lj6.jpg]
Hemipenis zespodu.

[http://img85.imageshack.us/img85/9295/maritanicahem ipenis14ea2.jpg]
...a ještě z vrchu...

Tímto bych to uzavřel a děkuji všem za podporu a rady.
Hlavně tímto bych chtěl moc poděkovat panu Dr. Kostkovi za zodpovězení veškerývh dotazů ohledně téhle problematiky.

PS:Tohle bych nepřál ani uhlavnímu nepříteli :beer::beer::beer:

Jejda, to dost drastický, Daboio, pochopils dobře jak ti to doktor vysvětlil? Dyť tys mu to uřízl nití jak knedlík :-) S Petrej jsme brali silnější nit naněkolikrát přeloženou, a hemipenis jen stáhli. Velice pevně, ale jen stáhli. Něco jako devitalizace. Odumpřel a had se ho zbavil sám při prvním svlékání. Takže nebyla nikdy otevřená rána.