Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna substrátu

dobrý den.mám takový dotaz,jakou dobu může být v terariu substrát(rašelina+písek) než ho je potřeba vzměnit.četl jsem že asi po měsíci podle znečištění.ale já ho tam mám tak třetí měsíc,pravidelně ho čistím od výkalů a zatím ani nijak nezapáchá proto si myslím že je výměna zbytečná...zároveň mi ale vrtá hlavou jestli nepíší "po měsíci" třeba kvůli tomu že se tam můžou začít tvořit nějaké potvory které jsou hadovi nebezpečné a já je neuvidím:x:(paraziti,nebezp.bakterie apod...)

tak mi to nedalo a zkusil jsem ten písek pročistit.nejprve jsem ho prosil přes jemné síto kterým propadl jen písek a jemná "zrnka" rašeliny.pak jsem to zkoušel proprát a vida,rašelina zůstala na hladině a písek spadl na dno.takhle jsem to párkrát propral a písek je jako nový,ještě ho zítra "propeču" v troubě a je hotovo.jelikož jsem písek koupil ve zverimexu,tak nebyl nejlevnější a proto se mi nechtělo ho ještě vyměňovat za nový.Teď už vím,že se může použít normální písek,ale pokud někdo taky koupil,nebo kupuje terarijní písek,tak mu tahle rada možná ušetří pár peněz,třeba na :beer:;-)