Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vnitřní paraziti u guttaty

Chtěla bych poprosit o radu. Moje užovka s výkaly vylučuje i jakési parazity. Jedná se k kuličky vzhledem podobné rybí jikře (velikost skleněné špendlíkové hlavičky), jsou narůžovělé, někdy hnědé. Nevylučuje je pokaždé, ale skoro, někdy jen jednu, ale třeba i 3. Rozmáčknout jdou snadno, uvnitř jsou malinké černé tečky, obal vypadá jako blána nějaké tkáně. Z laboratoře při vyšetření trusu přišlo, že jde o parazita Sypathia, ale nikde o tom není ani zmínka. Nevíte o co jde? Doktor navrhuje s tím nic nedělat vzhledem k tomu, že je had vitální a vypadá v pořádku. Mysí si, že to had získal z myší. Dále byly v rozboru kryptosporidia. Máte s tím nějaké zkušenosti?

Diky moc za informace, neni nad to najit nekoho kdo vi o cem mluvi. Zjistim u doktora jestli v tom rozboru neni ktery cryprosporidia to jsou. A nemuzou byt ty kulicky ta Syphacia? Prolezu internet jestli neco nevypadne. Taky se je pokusim vyfotit. Dam vedet.