Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nemoc Drápatek

Prosím o radu, mám dvě Drápatky vodní a u jedné z nich jsem včera našla na tlamičce červený flek.Nejdříve jsem si myslela, že se jen uhodila, ale ráno jsem ji našla mrtvou a s fleky po celém tělíčku. Navíc měla jednu horní končetinu uplně zdeformovanou.
Druhou Drápatku jsem ihned vyndala a dala do náhradního akvária, ale mám strach aby neuhynula taky.

Poradí mi prosím někdo?Předem děkuji za rady

Nechci strašit, ale mohlo by se jednat o bakteriální onemocnění, tzv. red-leg, které končí smrtí. Projevuje se právě červenavými flíčky na těle a hlavně často na nohách obojživelníků. Léčba je možná jen širokospektrálními nebo specifickými antibiotiky (např. Tetracyklin). Je to třeba zkonzultovat s veterinářem (typ antibiotika, dávkování).