Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem registrace

Ahoj,ctěl bych se zeptat jak to je u Hroznýše královského s nahlašováním jako nebezpečného zvířete.Dočetl jsem se že hadi dorůstající v dospělosti přes 3 metry se musí nahlásit ale jinde zase že není třeba,tak jak to vlastně je.
Díky za radu

Co takhle zavolat na příslušnou Krajskou veterinární správu, tam tě poskytnou přesné informace, opravdu netuším, jaký zdroj informací o velikostech hadů používají. Ceny se taky kraj od kraje a rok od roku mění. Tuším, že jde asi o 1000 Kč za 1 ks nebo 3000 Kč za 2 a více ks, ale někde jsem zas slyšel 500 a 1000 Kč. Takže nejlepší bude si tam zavolat. Povolení se vystavuje na 3 roky a pak se bezplatně prodlužuje. Hadi se přihlašují hned po získání, je jedno, jakou mají zrovna aktuální velikost.