Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hadi

POtřeboval by jsem poradit chtěl by jsem si pořídit hada ale nechci jedovatého ale chci něco menší nenáročného a co se dá lehce sehnat nějakou užovku nebo korálovku prosím poradtě děkuji.

Nejběžnějším, snadno sehnatelným a pro začátečníka vhodným hadem je buď užovka červená - Elaphe guttata, užovka černá (čtyřpruhá) - Elaphe obsoleta quadrivittata, užovka amurská - Elaphe screncki, užovka dvouskvrnná - Elaphe bimaculata nebo korálovka královská (kalifornská) - Lampropeltis getula californiae, k. sedlatá - L. triangulum (především poddruh L. t. sinaloae, L. t. campbelli nebo L. t. hondurensis), z menších nenáročných hroznýšovitých hadů mohu doporučit snad pouze hroznýšovce duhového (severní poddruh) - Epicrates cenchria maurus. Všechny tyto druhy jsou poměrně běžně odchovávané v lidské péči a jejich cena nepřesahuje 700 Kč, zároveň bývají poměrně dobří jedlíci, jedině snad ty korálovky někdy mohou odmítat potravu, ale pokud získáte rozkrmená mláďata, nebývají s nimi také žádné problémy. Samozřejmě jim ovšem musíte připravit alespoň minimálně vhodné podmínky. Ale na to již najdete odpovědi buď jinde v diskuzy ve starších příspěvcích nebo, a to hlavně, v nějaké základní literatuře o chovu hadů a i jinde na internetu.