Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá

prosím o radu mám roční agamu a asi před týdnem jsem jí přestěhovala do většího terárka a od té doby je málo aktivní furt zalézá za skálu a nemá pravidelný trus ale potravu přijímá nevím jestli je to tou změnou,nebo se jedná o nějakou nemoc?předem moc díky

Ahoj,určitě půjde o stres z nového prostředí.Jednou jsem přestěhoval dvě mládata ještěrek z terárka 30x40x30,kde byla od vylíhnutí do terárka 60x60x60 a myslel jsem si jak jsem neudělal dobře.Jenže opak byl pravdou.Mládata se stala plachá,neustále se někde zchovávala a nemohl jsem pořádně kontrolovat jak žerou,až došlo k odvápnování kostí.Takže nakonec mládata putovala zpátky do malého terárka,kde se citila nejlépe a kde se nakonec zotavila.Od té doby chovám mládata v malých plastových boxech.:))

Je to dost individuální, já krmím hmyzem většinou jednou za 2 , výjimečně 3 dny, tudíž většinou třikrát týdně v množství asi 8-15 cvrčků nebo 4-6 velkých sarančat nebo švábů pro jednu agama (při jednom krmení). Občas nahradím hmyz (1-2x měsíčně) cca 3 myšata. K tomu mají většinou denně misku zeleného (na jemno nakrájené čínské zelí, nahrubo strouhaná mrkev a nasekané mlíčí, občas i trošku jiné zeleniny - okurka, rajče a ovoce - jablko). Na "zelené" sypu Nutrimix a nastrouhanou sépiovku a cvrčky obaluji také v tomtéž. Ostatní hmyz a myšata neobaluji.