Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosim o radu

ahoj, potrebuji poradit. mam doma 2leteho samecka uzovky cervene(s nim problemy nejsou), ale dnes jsem dostala dalsiho hada.je to : lampropeltis alterna alterna. ma nejspis dva tri mesice-pohlavi neznam! patri mezi koralovky. je fakt nadherny, ale to neni podstatne. spise bych potrebovala vedet, zda muzu toho noveho prcka dat do stejneho teraria jako mam mou stavajici hadici. zajima me zda se snesou ci sezerou?! diky predem, kazda rada se hodi.:-)

loading...

to ja se jen tak nevzdam. jen jsem chtela mit parecek...:-(aby se ten muj "prvorozeny" necitil sam.terarko uz jsem vyresila, jen jeste koupit zarovku-poradte, jaka bude stacit koralovce? mam terarko 50x40x40cm. zatim je stale v karantene, stehovat se bude tak za tyden.
-takze ubytovani pro prcka mam, ale to stale neresi osamelost meho prvniho hada...:-D

Osamělost je hadům vlastní a jiným druhem a ne-li stejného pohlaví bys ho nepotěšila ani v době páření, což je jediný čas, kdy se hadi dobrovolně vyhledávají. Když dopárovat, tak stejným druhem opačného pohlaví. Žárovku musíš vyzkoušet, záleží na větrání a okolních teplotách, ale měla by stačit 25 W, ty používám u většíny hadů i v teráriích 80 x 50 x 40 (dxšxv) cm a stejně, když je venku horko, tak je mám skoro pořád vypnuté.

to se ti rekne doparovat opacnym pohlavim, ale ja netouzim po hadatkach. bydlim v malem byte a uz tak tady zacina byt tesno, ne tak mit tady dalsi prepravky na hadicky. mozna to zni sobecky(neni to tak) , ale ja opravdu nemam kam je dat a navic pritel hady nesnasi. tak poradte-chlapecek vs. holcicka???!:i::i:

tak fajn. je fakt, ze vyzkouset se ma vsechno, ale nerada bych dopadla tak, ze koupim dalsiho samecka gutaty a pak se mi tam pozerou. namisto dvou terarek budou tri a to uz by nejspis pritel nerozdychal. takze rikas koupit dalsiho....?! budu ti tedy verit

mam jeste jednu vec, dnes mi dal veterinar pro hada ALFADIN na mazani. ma vyrustek na zadech a pujde nejspi pod nuz- dnes mu trhal supinky a mam to tim mazat. rekl mi ze to mam redit 1ku20ti, ale uz mi nerekl s cim to mam redit. tak se chci zeptat zda nevis. logicky se ptam-je to voda? a popripade, mas nejaky trik jak to na nej aplikovat?

No tak to se nemáš čeho bát.:-DJá myslel,že chodíš k nějakému pejskaři.Z těma nemám dobrý zkušenosti.První ke kterýmu jsem šel,se hadů tak bál,že stál na druhé straně ordinace a křičel,at ho vůbec nevindavám z krabice,že zná všecko jenom teoreticky.Tak jsem začal jezdit do Prahy k panu doktoru Vopršálkovi.;-)

Hnizdo je fakt dobrej, jezdi i na prodejni vystavy a radi. krom vedomosti a zkusenosti ktere ma je jeho dalsi prednosti to, ze je to mladej clovek a taky dost v pohode. pak je jeste jeden veterinar-sidli na petrinach-taky pohodar a vyzna se. kdyz jsem hledala veterinare, myslela jsem ze se utelefonuji. vsude jsou jen na psy a kocky o hadech nechteli ani slyset. tyhle dva muzu vrele doporucit.