Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov jedovatých hadů

Vážná poradno,
obracím se na Vás s dotazem o chovu jedovatých hadů pro farmaceutické využití.
Měl bych zájem o tento druh podnikání, ale o obchodu s hadím jedem nevím prakticky nic.
Předem děkuji za opověd.

S pozdravem

Možná by bylo vhodnější dotazovat farmaceutické firmy. Ode mne se dozvíte jen, že pro chov jedovatých hadů je třeba mít povolení na chov nebezpečných zvířat, které vydává příslušná Krajská veterinární správa. Pokud by šlo o zmije obecné, tak potřebujete i výjimku ze zákazu držení našich volně žijících druhů zvířat. Ovšem, co se týká způsobu přepravy a vůbec zájmu farmaceutických firem, to mám obavu zde nikdo nezodpoví. Ovšem pro odběr jedu je důležitá praxe v zacházení s jedovatými hady a dobrá znalost jejich chovu.