Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem korálovka

Potřeboval bych poradit co vše si musím opatřit k chovu "korálovky sedlaté".Asi tak za týden ji dostanu darem.Tak bych potřeboval poradit jak s tímto hadem mám zacházet.Je cirka asi 30cm dlouhá,pohlaví neznám.Předem děkuji za pomoc.

loading...

Terárium, pro začátek stačí menší cca 40x30x30 cm, dobré větrání, aby se nepřehřávalo, cca 10 až 15 cm nad substrát zavěs žárovku pro lokální ohřátí, stačí reflektorová 15 W nebo normální 25 W, pod ní na substrátu by mělo být tak 30 až 32 st., ve zbytku terária o něco méně (20 až 25), v noci stačí okolo 20 st. (18 až 22) - v noci vypnout žárovku. Jako substrát použij rašelinu s pískem (1:1) nebo i jen čistý písek, tak 2 až 3 cm, do jednoho kouta menší misku s vodou (třeba plastová miska pod květináč) a nějaký úkryt třeba kus kůry nebo část skořápky kokosového ořechu. Kout okolo misky s vodou obden nebo dvakrát týdně jemně poros. Hlavně pozor na zavírání a dostatečně husté pletivo větrání, mládě korálovky se protáhne i velmi úzkou mezerkou (4-5 mm). Zbytečně ji netahej, nech ji ať si zvykne, po pár dnech ji zkus dát hole, jestli si vezme, potom krm tak dvě až tři holata týdně. Možná si hned nevezme, tak zatím neplaš může začít v novém prostředí jíst až po několika týdnech, pokud tři týdny až měsíc nic nevezme, bude ji třeba nakrmit uměle.