Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zbarvení hada

Dobrý den.. měl bych zájem koupit hada a chovatel nabízí Elaphe guttata guttata (het snow) nebo (het amelano)..co prosím znamená "het" v závorce? děkuji
Změna předmětu, původně: zbravení hada (carlos)

já nevím, ale východňáři na vojně, když někam šli nebo jeli, vždycky říkali, že "idu het". Vpodstatě určení libovolného směru. Dopředu bylo het, doleva bylo het, do hospody bylo het.

Ale tohle asi bude zkratka od "heterozygot". To znamená, že má genetické předpoklady proto, aby jeho potomci byly Snow nebo Amelano. Víc ti tady vysvětlí, případně mě opraví, odborníci na genetiku.

Het v závorce bude opravdu znamenat heterozygot - tedy jedinec který alespoň část svých potomků bude mít zabarveno jinak (snow, amelano atd).
Pro jednotlivé zabarvení doporučuju článek:

www.terarista.com/index.php?lang=cz&action=9&regist=15&adminedit=0&article=21&baction=9&bregist=26&bpage=&pagefrom=40

a pak tento článek, který docela jednoduše vysvětluje genetiku a zabarvení:

www.e-snakes.com/cze/index.php?action=4001&oid=78

A ještě doplním, že to rozdělení jednotlivých zabarvení rozhodně neber jako definitivní a jedinečné. Příroda umí čáry a člověk se to snaží pojmenovat, a tak se lidi potom hádají jaká že to vlastně barva je.