Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem epicrates

Jsem terarista začátečník, mám korálovky, chameleony, phelsumy, gekončíky noční a anolise. Mám poměrně dost prostoru na nová terárka a hlavně v tomto ohledu tolerantní partnerku. Mám připravené terárko š90xhl50xv60. Vyhlídl jsem si pár epicrates cenchria maurus. Je to had vhodný pro mně? Co terárko bude dostatečné alespoň pro pár prvních měsíců. Hadi jsou rok staří. Díky za odpovědi.

Taky bych měla jeden dotaz mám pár e.cenchria maurus.Měří oba kolem 100cm neměla bych je raději od sebe oddělit aby se nepářili příliš brzy?V jaké velikosti jsou asi dospělí?Měli by mít asi tak rok a něco.Děkuji za odpověď.

No já se teda nechci hádat, ale myslel jsem, že je to spíš naopak.E.c.maurus mám a největší zvíře co jsem kdy měl mělo sice 180 cm, ale to byl fakt extrém.Větší jsem opravdu neviděl-ostatní chovné kusy co mám, tak ty mají cca kolem 160 cm všichni.Za to E.c.c. jsem viděl vždy větší-okolo těch 2 m.Je pravda, že maurusy jsou mohutnější než nomináti, ale bohužel nomináta jsem měl doma jen chvíli a ještě k tomu mládě...Takže se můžu spoléhat jen na to co jsem viděl:-D...ale můžeš mít samozřejmě jinou zkušenost:puff:

Jednu adultní samičku Epicrates c.c. vlastním tak na případné konkrétní dotazy můžu odpovědět, pokud bude zájem. Nedávno jsem ji i vážil, takže jak se večer dostanu domů můžu sem hodit i tuto informaci.

A pokud by měl někdo samečka uvítal bych to. Chtěl jsem letos poprvé pářit, ale vybouchl mi zaručený kontakt. :-(
Takže samci ozvěte se.

Skús to kŕmenie zabitými, ak ti ich budú brať nemusíš mať ďalej strach (opodstatnený) o hady. Myši a potkany dokážu hady poriadne zriadiť, dokážu rozhrýznuť čeľusť, vyhryznúť oko...
P.S.: Neviem aké majú skúsenosti ostatní ale všimol som si u hadov, ktoré žerú len živé, že ak je korisť hodená priamo pred nich alebo visí pred nimi za chvost, nevedia ju dobre chytiť. Ak však je korisť ďalej od hada a ten sa na ňu nachystá, takmer vždy ju vezme za hlavu.

Když ti moji jsou strašně zbrklí při lovu chytají ty myši sotva jsou na dosah a je jim jedno jak.Mrtvou zatím vezmou jen jako druhou.První musí být živá a když už jí pouští tak před něj hodím mrtvou on ji uškrtí a pak je začne baštit.možná že za nějaký čas budou žrát jen mrtvé ale zatím si na to musím počkat.

Jo, kouše a dost. Je to taková vzteklá hadice :-D

Když jsem ji před čtyřma rokama přivezl, tak mi po pár týdnech utekla (protahla se mezi skly). Utekla mi do stupaček a za 3 měsíce se objevila o patro níž, byla asi 3x taková, než když utekla.
Psali o tom i v místním plátku - "Škrtič obtočený kolem záchodové mísy" "Nikdo v domě hada legálně nechová" a podobné nesmysly.
Od té doby je agresivní a kouše. S lehkou koženou rukavicí mám vyzkoušeno že po ruce nevyjede - asi necítí teplo a nezkouší to. Po holé ruce jede jak cikán po slepici.

Jak je dlouhá? To v současnosti nevím, nemám aktuálně změřeno. Jak budu mít údaj šoupnu to sem.

jj kousek od brna v sokolnicích...,je to cca 12km od Brna.stála 2100kč pán mě ukázal jeho chov a byl velice slušný..,inzeruje také na i fauně stačí zadat jihomoravský kraj...,mimo to inzeruje i 100%heteroalbíny (b.c.).nevím jestli ještě má mlád´ata pač když sem si bral tohle tak měl jenom 4,tím pádem jsou ted´ 3 pokud je ještě neprodal...?!

no tak z hadů mám ještě krajtu královskou a jinak mám čokla (stafordšírský bulterier),akvárko cca 240l. a 3 pavoučky...no a pokud máš prostory jako já což znamená jen jeden pokoj pro sebe tak už toho moc mít nemůžu...ale já to nějak udělám a v budoucnu ještě plánuju toho hroznu a do páru toho cenchriáka...,no a mimo to ještě pár pavouků..,co máš ještě ty?

Tak u nás :Jorkšír ,dalmatin ,agama kočinčinská(sháním samici kdyby někdo měl?)leguán ,Gekončíci noční, pár E.cenchria maurus,krajta královská,králík a dvě děti jo a ještě manžel.Chtěla bych ještěE.c.c. a taky nějaké užovky.Uvidíme jak rychle manžu přesvědčím aby mi dodělal terária.Jinak byt 3+1 nábytek jsem zakázala tudíž místa dost.:-D

Tak jsem tady zase.Prosím o radu jeden z E.c.maurus předpokládám že je to samice.Leží v teráriu hned pod žárovkou je otočená ze dvou třetin na břicho a asi tak za polovinou je výrazně širší ale jen asi tak deset(no možná 15) centimetrů a pak je zase štíhlá!Před dvěmi dny se svlékla jedla naposledy asi tak před deseti dny.Byla se samcem ale na vaši radu jsem je rozdělila.Svlek měřil 105cm druhý had je trochu menší.Řekněte že se nemohlo stát že by se pářili.Může to být nestrávená myš?Docela se o ní bojím je ještě moc malá.

Takhle se chová březí samice, takže je možné, že ke spáření došlo, uvidíte, co se bude dít dál, po deseti dnech zcela jistě není ta boule nestrávená potrava. Řekl bych, že bude opravdu březí, teď bude zřejmě ještě pár týdnů žravá a pak přestane mít zájem o potravu, což by značilo vysokou březost a blížící se porod, ale to může být až tak za více než 3 měsíce. Může jít, ale také jen o "falešnou březost", vyprovokovanou pokusy samce o páření. Každopádně teď samici krmte hodně, kolik bude chtít. Po nějakých třech měsících se ukáže.

Děkuji za tak rychlou odpověď i když jste mně moc nepotěšil.Měla jsem je chovat odděleně,no aspoň jsem poučena pro příště.Opravdu jí mám krmit kolik bude chtít, je to dost dobrá popelnice.:-D Ještě že jsem si sehnala dodavatele myšek.Tak teď teda budu čekat.

tak zase já samice sepřed týdnem svlékla na svleku je velmi patrné ztluštění prostě velká boule o dílce asi 20cm,ale dneska vylezla a šmejdí po terárku a břicho nikde tak co teď?mimi nikde nevidím ale je to dost znát že zhubla.

Mě vždycky psohlavci pár týdnů (možná i jeden až dva měsíce) před vlastním porodem také jakoby vizuelně pohubly, kolikrát jsem už myslel, že šlo o "falešnou březost" a už jsem s mláďaty nepočítal a najednou se objevila. Zřejmě dochází k sestoupení a rozmístění "vajec" po délce vejcovodu a tím roztažením se objem hada opticky zmenší. Další možností je, že došlo ke vstřebání neoplozených folikulů nebo o potracení neoplozených vajec a samice je často požírají. Nejlepší, abys měla jistotu, by bylo navštívit nějakého veterináře, který vlastní sono a udělat sonogrfické vyšetření (ultrazvuk), na kterém by bylo jasně patrné, jestli v samici jsou vejce nebo v jakém stavu jsou vaječníky (aktivní - zvětšené folikuly nebo neaktivní). Cena toho vyšetření není tak vysoká, několik stokorun a může se i přijít na to, kdyby byl nějaký problém na vnitřních orgánech, který mohl také mít vliv na to ztluštění.