Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa mládě

čau lidi porad´te mi prosím na jak dlouho by stačilo mláděti H. královského terárko 60x30x40?mám možnost si ted´ koupit mládě pastela za rozumnou cenu,ale bojím se aby se v tom nějak netrápil.nový terárko bych měl až kolem vánoc...díky

rekl bych, ze v tom terarku do vanoc vydrzi.....Ovsem zarucit ti to nemuzu, zalezi jak rychle poroste, holt az uvidis, ze potrebuje vetsi tak budes muset koupit vetsi...Neda se rict, na jak dlouho bude stacit, muzu ti jen rict, ze by mu stacilo ted. proste terko se musi prizpusobit hadovi

mám totiž ted´ možnost koupit bud´ 100%heteroalbina nebo toho pastela obojí jsou samci a cena je 2000kč a 3000kč za pastela...všechno vlastní odchov.můžu ti ukázat tu stránku jestli bys mě k tomu mohl něco říct,jestli je to solidní nabídka a podobně...

tak podle mne se cena odviji od kvality - resp od zbarveni....Takze uz je jen na tobe jestli jsi ochoten akceptovat cenu kterou navrhuje chovatel...Proste da se rict, ze v jednom vrhu napr patnacti hroznysu bude chtit chovatel za kazdeho jinou cenu.)Protoze budou kazdy jinak zbarveni....Je to jen priklad.)

Za 100% heteroalbino je 2000 úžasná cena, běžně jsou tak za 5000, taková cena je sotva za 66% heteráka. U těch pastelů nevím, běžně jsou vyšší ceny, ale mě zas přijde, že takových jakoby "pastelů" člověk vidí dost i u normálních mláďat, mě prostě zas tak výjimečný nepřijdou a i z genetikou je to u nich všelijaký. U 100% heteroalbino víš na čem si a pokud zkřížíš z jiným 100% hetero nebo albínem, tak víš, že ti z toho nějaký albínek určitě vyleze.

Varane , varane , ty zase kecáš a nevíš co. Za 5000se prodávají 100% hetero samice a né samci. A koupit časem samici - minimálně hetero - je taky fajn nápad. Není lepší nejdřív koupit tu samici, aby narostla ? K čemu ti bude dospělý samec a mrňavá samice. Ta by měla být naopak o rok starší než samec a ne naopak. Podle mě je lepší pastel, ten ti dá pastely i s obyčejným hroznýšem, toho seženeš vždycky i staršího a je rozhodně levnější než 100%hetero samice nebo albínka.

tak ted´ nevím z čeho si mám vybrat...mám 3 nabítky 2 sou z Brna na 100%heteroalbina a 1 ze středočeského kraje na toho pastela...jenže u toho pastela bych neviděl rodiče ani chov a mají navíš jen jednoho takže si nemůžu vybrat!a není to nějak málo za pastela 3000kč?aby to potom nebyl nějakej obyč kříženec?jak se vlastně pozná pastel mě to připadá v celku stejný jak heterák,akorát je trochu do růžova a když sem se díval po internetu tak ti pasteli vypadli uplně jinak než to mládě,byli do hněda...kolik asi stojí normálně ten pastel?

Rekl bych, ze se mlade casem muze vybarvit...U svych hroznysu sleduju docela rapidni zmenu zbarveni.....Mozna je tak levny proto, ze proste a jednoduse neni prilis zbarveny jako pastel..KDyz to trochu zjednodusim tak guttaty jsou taky od 200 treba do 2000 podle zbarveni:) Sice to jsou ruzne barevne varianty ale platis za individualni kus a jeho zbarveni, takze pausalne se ta cena asi urcit neda....Leda by ti ho ocenil nekdo kdo tomu rozumi:)Ale to by ho asi musel videt na vlastni oci

Můj názor je ten, že zadavatel je začátečník, nemá ani na pořádné terárko a tady polemizuje o cenách hadů. Radím proto nejdřív koupit nějakou literaturu, zjistit o hroznýších co nejvíc a za peníze co zbydou pak koupit hada. Ne naopak. Co když se doma něco přihodí a Ježíšek nové terárko nepřinese, co potom ? Za půl roku se budete zbavovat hada ? Každý jsme nějak začínal, do začátku mix není špatná volba. Aspoň pro někoho, kdo se ptá, jak od sebe pozná 100% hetero a 66% heteroalbína. Nezlobte se ,ale jiného hada než mixe bych vám neprodal. Nic ve zlém.

víš strašně mám "rád" takoví lidi kteří ani neporadí a odsoudí tě jen pro to že se zeptáš jak se pozná od sebe 100%heterák a 66%heterák.to ale neznamená že bych mohl mít obyč. mixa klidně si můžu pořídit čistýho albína kdyby mě to moje peněženka umožnila...proto se ptám na tyhle věci...lepší když se optám vickrát na to samé než abych udělal nějakou chybu!Aspoń že se tady najdou i tací kteří hned nekrityzují a poradí....tímto vám všem děkuji...!!!

me treba prodal majitel zveraku (bokem samozrejmne) mix hroznyse za 1000,ale mezi nimi mel i nejake pastely,a me dal vybrat a sam mi doporucel toho co je vic do ruzova ze bude hezci ,pak u nej ve zverimexu mi prodavacka rekla ze mi dal toho pastela (za litr,pritom u nej v tom zveracu je daval za tri a pul) ,proste dobra koupe :D