Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota v teráriu

potřeboval bych zjistit jak mám zajistit teplotu v teráriu nebo čím, mám terárium 50x30x40 a chovám korálovku sedlatou.Mám tam jen žárovku o výkonu 25W:-x Tak by mě zajímalo čím se dá ještě regulovat teplota v teráriu??:-|

Ahoj,teplotu můžeš regulovat termostatem,ale k tomu bych doporučil zapojovat topmý kabel nebo kámen.Žárovka by potom mohla neustále blikat.Já používám jen žárovky.Vyberu si mezi 15-40W.Je to jednoduchý,většinou dám 25W a pak podle teploty bud :))dám silnější nebo slabší.

ja mam treba obycejny casovac, v zime jede skoro cely den. resp. tak aby teplota byla kolem 30 stupnu, v lete je obvykle tepleji;-) tak si nastavim cykly-treba sviceni na pul hodiny co 2h, to si musis vychytat.

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jakou bych měla dát žárovku krajtě královské do 100x50x50? kolik W? A ještě, stačí ji jen žárovka?Nebo mám koupit také topnou desku? potřebuji pro ni mít přes den mezi 26-32 a v noci 22-24 stupnu. Jak to mám udělat, když v noci musim zhasnout žárovku?

Díky za odpovědi.

1) viděl bych to tak na 40w. Záleží, jak veliké máš větrání a v létě klidně těch 25w (vše záleží, v jak teplé místnosti had je)

2) hadi potřebují jak světelnou periodu (den/noc), tak i tepelnou periodu (v noci chladněji a naopak). V přírodě je taky v noci víc chlad než ve dne... Takže na noc klidně světla a topení zhasni. Pokud máš hada v místnosti, kde je zima, tak na noc použij třeba topný kámen. ;-)

Myslím,že se to trochu s těma teplotama přehání.Tam,kde teplota v noci neklesá pod 20°C,tak není potřeba žádné noční vyhřívání(jsou samo vyjímky:trnorepi,xenagamy a jiná pouštní chamraď).bydlím ve starým nepodsklepenym domku,tudíž docela chladným.Teploty i teď v chladných dnech neklesly doma pod tu hranici.Mám nastavený spínačky na 4ou hod.raní,to si myslím,že je relativně nejchladněji a odpoledne to zhasíná a pak se přirozeně stmívá s koncem dne.Topný desky nepoužívám vůbec,kameny jen u trnorepů a kabel jen v inkubátoru.Ale je to jen můj názor,někdo má zkušenost třebas jinou.