Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přerušená snůška

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, co dělat v případě, když samice hada (E. gutata) přeruší snůšku a zbývající vejce v sobě zadržuje. Případně, co to s sebou nese za rizika. Dosud jsem se s tím nesetkal a nerad bych o ní přišel. Díky.

Nechat ji v klidu a v teple, nejlépe v nějakém "kladišti" (bedýnka se substrátem) a doufat, že se do 24 hodin dovyklade, pokud ne nastupuje veterina, napřed dávka kalcia, když to nepomůže tak oxytocin, když nepomůže ani to je třeba operativní zákrok. V zájmu zvířete doufej, že pomůže hned to první, nejvýš ty medikamenty. Spíš by mě zajímalo z jakého důvodu již započaté snášení přerušila, to nabývá zvykem.