Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota topného kamene

Dobrý den, koupila jsem si v bazaru kámen pro hada - užovku červenou. Kámen je velký 35x20cm - asi dělaný. Když ho zapnu samozřejmě hřeje, jde o to jakou má mít výhřevnou teplotu, ruku na kameni udržím, nepálí, ale hřeje docela dost. Nechci hada přehřát, tak se ptám. Děkuji za odpověď.

Ahoj, využiji tohohlůe staršího vlákna, zajímalo by mě, jestli se nějak pozná a co dělat když dojde k přehřátí hada.
- příklad vrátím se domů z práce a uvidím že má had v teráriu 35°C (špatný termostat, spínací hodiny, atd-....)
děkuji za reakce.:-[

Podľa mňa otvoriť dvierka/šúpačky. Skontrolovať vodu v miske, prípadne hada zabaliť do navlhčeného uteráku.
Neviem teda aké by mal dotyčný vyhrievanie, ale ja mám žiarovku a aj po tom, ako je pustená od 8.00 do 20.00 teplota v chladnejšej časti nevystúpi nad 25C. Pritom na výhrevnom mieste má 31 a rozmery terárka sú 80x40x40, umiestnené je u mňa v izbe.
Samozrejme,že v lete, ak by mal miestnosť nejako extrémne vyhrievanú slnkom, je to možné, ale to by mal vedieť a nechať otvorené okno(namontovaná sieťka proti hmyzu), prípadne dvere na chodbu (skontrolovať zabezpečenie dvierok na terárkach, inak sajonara had :D ).