Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechutenství agamy vousaté

Chováme agamu vousatou(stará asi 2 měsíce).Až do teď bylo vše v pořádku,ale poslední tři dny nežere.Dáváme jí cvrčky,jednou tydně s vitamíny(NutriMix),zkoušely jsme i na jemno nakrájené čínské zelí ale nic.Taky se nám zdá že poslední tři dny více polehává a často otevírá tlamu (jakoby naprázdno polykala).Prosíme o radu.Bojíme se jestli nejde o nějaký vážnější problém a neradi by jsme něco zanedbaly.Předem děkujeme Radim a Hanka
Změna předmětu, původně: dotaz (GG)

Dvouměsíční mládě potřebuje mnohem větší přísun vitamínů a minerálů, já jim obaluji hmyz při každém krmení
v Roboran H 1:1 s drcenou sepiovkou nebo vaj. skořápkama. Zeleninu zkoušet dávat taky každý den, oni jí časem začnou žrát. 1x měsíčně Combinal AD3, ale pozor na předávkování, nejlépe namočit špičku párátka a otřít jí to
do tlamičky. Důležité je taky vhodné osvětlení. Pokud nežere zelené, může být dehydrovaná, tzn. obden jí celou
porosit vodou.

Pogony potřebují poměrně vysokou intenzitu osvětlení, nějaký zdroj UV B, pravidelně několikrát týdně jemně namlžit. Jsou náročné na dostatek minerálií, pokud nekrmíte smýkaným hmyzem, je třeba krmný hmyz dostatečně pokaždé obalit ve vitamino-minerální směsi, ideálně Nutrimix (Roboran) se sépiovkou, jak píše kolega nade mnou. Pokud máš dobrý zdroj UVB nebo pravidelné slunění (ne přes okenní sklo) nemusíš dodávat AD3. Jinak tak, jak se píše v příspěvku nade mnou. Zeleninu začínají žrát individuálně, některé už ve věku dvou tří týdnů, jiné až třeba ve dvou měsících, jedna hodně, jiná málo, ale dávám jim nabídku zeleného denně, hmyz tak dvakrát třikrát týdně.