Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flexarium pro želvy?

Dobrý den,
zajímaly by mě vaše názory na flexarium a jeho použití jako přechodného příbytku pro želvy (testudo hermanni boettgeri). Chtěli bychom je po dobu naší dovolené (cca 3 týdny) přestěhovat k rodičům a flexarium mi přišlo jako dobrý nápad (rozhodně jednodušší než stěhovat tam celé terárko).
Díky za názory.

Chtěla bych se zeptat, kolik takové flexarium stojí? Když jsem teď přemýšlela jak to o dovolené vyřešit, tak jsem dospěla k názoru, že je možné želvu vzít s sebou i v obyčejné bedýnce, pokud se jí zajistí teplo, sluníčko, voda, zelené. Nebo myslíte, že to není dobrý nápad?

Flexárium mě osobně připadá vhodnější např. pro chameleony, nějak se nemohu zbavit dojmu, že je to příliš složité a komplikované, stejný účel plní i "želví stůl" případně jakákoliv jiná dostatečně velká plastová (dřevěná)přepravka.
Nemám s tím ale žádnou zkušenost, takže je dost dobře možné, že výhody nedovedu odhadnout.

Ono to taky na chamíky původně je. Je to zbytečně drahý, pro jednu želvu stačí na přechodnou dobu třeba jen bedna na potkany nebo jakákoli jiná s nějakými rozumnými rozměry. Horsfieldce bych jen vypnul topení a nechal bych jí zahrabat do substrátu a ten týden by to v pohodě vydržela, taková kraťoučká aestivace.

Já vidím výhodu v tom, že se to dá jednoduše transportovat - nemusím stěhovat žádnou velkou bednu nebo terárko - a po dovolené to můžu složit a uložit do skříně a nebudu o to po zbytek roku zakopávat. Ale zajímalo mě, jaké s tím má kdo zkušenosti. Jestli to třeba želvy nerozeberou.

To je jistě výhoda, jde to rozložit na "prvočinitele";-). Želvy jsou poměrně zdatní ničitelé, tak nevím, i když ono je to z poměrně pevné látky a tuším, že je tam i jakési vkládané dno s nízkými bočnicemi z takového pevného igelitu. Ale vzhledem k hrabavé povaze želv bych to asi pojistil pevným dnem (deska) s bočnicemi cca 10 až 15 cm vysokými z nějakých prkýnek, šlo by to také snadno zvrutovat a pak i rozebrat a želvy by se nedostaly na tu síťovinu.

Jestli je tam látka, případně silonová síťovina, tak je to použitelné akorát pro malé (mladé) želvy. Velké by to rozhodně nepovažovaly za překážku. Alespoň ty mé. Možná je mám nějak nevychované, nebo co, ale rozeberou časem i králičí pletivo, kdyby měly možnost.