Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem had

Dobrý den.Chtěl jsem se zeptat jestli existuje užovka královská.

Tak s tím úkrytem to není až tak pravda. Naše je v úkrytu zalezlá jen v noci a pak období před svlekem. Jinak je docela šmejdivá. Zvlášť když už by něco pojedla. :-) Jinak souhlasím,že pro obtisk si člověk nejde daleko. Spíš útočí na vše co se pohne. Jednou zaútočila i sama na sebe,asi se sama sebe lekla, tak se zakousla do zadní třetiny těla. Navíc smrdutá se ji neříká pro nic za nic. Naštěstí jsme to poznali pouze při převozu. Takže na manipulaci a pro začátečníka není vhodná. Ale na pozorování je to opravdu parádní had.