Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chamik

Panove,chtel bych zacit chovat nejakeho chameleona.Terarko mam mensi 50*30*30.Tak newim jaky druh poridit,aby mu to nebylo male.Poradte.DEKUJI
mazikuba@seznam.cz

Do téhle velikosti tak maximálně nepravé chameleony rodu Rampholeon. Jinak tak maximálně gumového. Chamíci povětšinou potebují velký prostor a nejlépe, co nejvíc plochy z pletiva. Ten nejběžnější chameleon, chameleon jemenská - Chamaeleo calyptratus, kterého si pořizuje většina začátečníků potřebuje terárium nebo voliéru v dospělosti minimálně 60x40x50 (dxšxv) cm pro samici a min. 80x50x60 (dxšxv) cm pro samce, optimální rozměry pro tyhle poměrně velké chameleony považuji 120x80x150(v) cm pro samce nebo pár (v době připouštění). Ostatní druhy chameleonů jsou podobně nároční a ke všemu ještě hodně nároční na podmínky. Pokud vážně uvažuješ o chovu chameleonů doporučuji si sehnat knihu Chameleoni od Petra Nečase (nakl. Madagaskar), která je u nás (a možná i ve světě) to nejlepší o chovu chameleonů.
[http://img510.imageshack.us/img510/6900/inz079es6.j pg]