Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Horsfieldky a vlhkost

Dobry vecer,
nedavno jsem cetla nekolik internetovych stranek o horsfieldkach (vc. tortoise trust a world chelonia trust) a vsude pisu, ze tyto zelvy maji mit vsude sucho, jinak pry mohou zacit plesnivet a mit dalsi kozni problemy. Kdyz prochazim pro zmenu ceske weby a diskuze, tak se vsude pise, ze by zelvy mely mit vlhky kout, aby jim dobre rostl krunyr. Co si o tom myslite vy? Predem dekuji za nazory.

Malé horsfieldky vlhčím pravidelně a také pravidelně koupu (cca 2x týdně koupel a ráno a večer vydatně rosím )
Pokud jsou to zvířata cca od půl roku a výš, tak je chovám v teráriích s cca 30cm hlubokým kladištěm ( do kladiste naleji cca 1x týdne 1,5l petlahev vody), do kterého se rády zahrabávají. Některé fungují tak, že vylezou, vyhřejou se, nažerou se a na 2dny se zahrabou. Ale vlhkost vzduchu obecně, mám relativně velmi nízkou. V podstate to koresponduje s tím co píše KHor.