Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želvy krabičné

Je tu nekdo, kdo chova zelvy krabicne? Zajimalo by me jaky druh, v jakych podminkach, jak se jim dari a nejake fotky.
Nebylo by od věci uvést i vědecký název. Už třeba jen z důvodu pozdějšího vyhledávání. (GG)

Přečtené a odposlechnuté info. máš asi také, že ano. Zaboduješ s tímto dotazem spíš na anglických a německých fórech. Mě známí chovatelé bohužel zaspali dobu kdy se terapenky dali sehnat i u nás bez větších problémů, takže ani neznám nikoho kdo má větší skupinu těchto moc pěkných a nenáročných želv.

Na anglickych prave slintam po fotkach. Taky na youtube. S Nemeckem jsem to nevedela! Potesil jsi me, protoze zrovna tam se chci stehovat :-D Jinak se rika, ze jsou docela slozite, mely by byt chovany venku, ze jim to doma vubec nesvedci. Zkusim projit dalsi ceska fora, kdyby se prece jen nekdo objevil.

[http://www.varanusniloticus.com/NASIOC_Album/Albums /Laurinburg%2006.10.2007/P1030012.jpg]
fotka není moje, fotil kamarád CYBORGX v USA (linkuju z jeho stránek), imho tohle by měla být Terapene carolina carolina.
Jinak tyhle želvy se sice obtížně dají dovézt ze své domoviny, ale dají se celkem slušně zakoupit v Německu, kde je jejich chov na vysoké úrovni.