Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit číslo

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s odstraňováním čísla z krunýře želvy? Chovatel nám říkal, že asi po roce samo zmizí, ale rok uběhl a číslo drží stále a nevypadá, že by chtělo mizet. Navíc ho má skoro přes celý krunýř, takže to nevypadá moc dobře. Je mi jasné, že se to nemůže nějak škrábat ani použít nějaké agresivní ředidlo. Koupání také nijak nepomáhá. Nevíte o nějakém šetrném způsobu, jak ho dostat dolů?

To záleží na tom, jaké barvy bylo použito. Celkem závidím chovateli od kterého želvu máš, že kápl na barvu která vydrží. Já používám lakové popisovače, které horkotěžko vydrží sezonu. Odstraňuji je odlakovačem na nehty bez acetonu jde to dobře a nesetkal jsem se s žádným následným problémem. Fakt je, že čísla vypadají hnusně a značně ruší celkový exterier želvy. Vzhledem k současným požadavkům kontrolních orgánů, nutnosti přesné evidence a rychlé orietace, jsou bohužel ve větších chovech absolutně nezbytná.

Ono na to bude určitě něco existovat, ale fakt mě nenapadá co. Je to jeden z důvodů proč nepopisuju želvy tím balakrylem také, nedá se na to koukat. Z druhé strany se chovateli nedivím, málokdo v republice je pod takovým tlakem a drobnohledem úřadů jako větší chovatel želv. Pašerák holt číslo nepotřebuje, na evidenci kašle, a má od úřadů klid. Takže ti přeju trpělivost a pevné nervy s balakrylem.

Díky za rady. Želvu máme bohužel v teráriu, na sluníčko ji sice bereme, ale obávám se že krátkodobý pobyt na slunci nebude mít ty potřebné účinky. Zkusím asi ten odlakovač a když to nepomůže poptám se co by doporučili odborníci od barev. Jenže on je balakryl ředitelný vodou a tak se obávám, že žádná rozpouštědla nebudou. No ,uvidíme. Ještě jednou díky.