Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvrčci

Nazdar pánové a dámy:-), chtěl jsem jen poradit s jednou věcičkou, každý kdo chová nějakého toho chameleonka nebo tropické žabky potřebuje cvrčky, chtěl bych jen vědět, proč se nepoužívá ke krmení náš běžný cvrček lesní, já ho doma mám, doufám že není chráněný,množí se dobře, je drobnější a vhodný pro žabky, a prakticky nenáročný na teplotu a vlhkost, přitom se dá vcelku lehce nasbírat v lese na daných místech, tak proč cvrčky kupovat? Kdo má o cvrčku lesním podobné zkušenosti at mi napíše na PytelaJ@seznam.cz , budu jen rád...Sergi

To je výborné krmení, ale ne každý ho má k dyspozici, přeci jen nežije všude. Akorát nevím, jak je to s chovem, já si ho vždy nachytal podle potřeby, nevím jestli vydrží i přes zimu nebo jestli potřebuje nějakou zimní pauzu. Jestli máš s chovem zkušenosti, tak je určitě napiš, když budou i fotky, tím líp. Ale řekl bych, že nebude tak produktivní jako běžně chovaní cvrčci. Pro malochov je to jistě zajímavá alternativa.
[http://img510.imageshack.us/img510/2751/cvrcekyx2.j pg]

No vydrží i přes zimu, sice mín žere ale jinak je v poho, já mám na chov zhruba 30 cvrčků a ty mi produkují docela dost mládat, to je sto a více, čím víc mladé krmím, rychleji rostou, navíc lesní cvrček cvrká velice potichu, takže mě neruší ze spaní jako ti banánoví řvouni! fotky jinak nemám, ale dodám...

No na chov nároční moc nejsou, jen se teda dost navzájem žerou, když mají málo prostoru, ale jinak v poho, chovám je v normální pokojové teplotě, což je tak těch 18-25stupnů. Jako krmivo je nejvhodnější alespon mě se zdá krmivo vločkové pro rybičky, žerou ho perfektně, jako zdroj vody dávám okurek, nebo nějakou jinou zeleninu, samičky kladou hafo vajíček, ale jsou dost malá, tak sem je nepočítal, chovám je na rašelině, lignocel, drcená kůra, to jim vyhovuje. Nějakou vlhkost moc neřešim a dicky se vylihnou,no a při dobrem krmeni(jsou dost žraví) rostou jako z vody.

Zase takový problém to není, jsou potvůrky slyšet, kde se schovají a pak pomůže obyčejný Biolit a je po problému, neboj se, útěk není nijak vážný. Stejně tak panují fámy o útěku švábů B. Dubia a nemůžu říct, že bych přestal doma topit a připravoval se na ,,hmyzí invazi" - když je člověk šikovný, tak cvrček či šváb neuteče. Mne utečou při tom, když spěchám a nedávám pozor:-D