Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nemůže se svlíct

Ahoj mám asi půl ročního gekončíka nočního, měl problémy se svlíkáním (nemoh si svlíknout nohy) to se nakonec povedlo, ale teď když se měl znovu svlíkat mu to už skoro 14 dní nejde...nemůže se svlíknout:(navíc má jedno oko takový jako napuchlý, přimhouřený pořád...myslím, že teplotu i vlhkost má dobrou...poradte:.(

To je hezký, že myslíš, že teplota a vlhkost je v pořádku, ale asi by bylo vhodné způsob chovu trochu přiblížit, včetně krmení, vitamínů, minerálií a samozřejmě terárium, větrání, substrát, rosení, způsob vytápění atd. Protože zdravý gekončík ve správném prostředí takové problémy nemá. Jinak určitě ty nohy dosvlékni, pozorně, aby byly svlečené všechny prsty, oko zkus namáznout párkrát denně ophtalmoframykoinem a tím pádem by bylo vhodné použít místo substrátu třeba papírové utěrky. Uvidíš jestli se to po pár dnech nezlepší.