Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mladá Testuda

Líhnutí mladých želv je v plném proudu, tak se postupně pokusím o pár fotek a zajímavostí.
T. marginata, detail vaječného zubu, želvičky zub ztrácí tak do jednoho měsíce stáří.
[http://i188.photobucket.com/albums/z246/zelvykh/P71 00461.jpg]
T.marginata, podáteli líhnoucí se želvičce potravu, můžete z největší pravděpodobností počítat s tím, že si párkrát kousne. Přesto, že není možné, vzhledem k dostatečné zásobě nestráveného žloutku aby měla hlad, stejně se o potravu zajímá. Osobně si myslím, že instinktivně cítí, že je pro ní výhodné co nejdřív dostat do zažívacího traktu zelenou hmotu k vytvoření potřebné střevní mikrofauny. Podaří-li se jí to většinou následující tři-čtyři dny nemá potřebu se krmit, tráví zbytky žloutku.
[http://i188.photobucket.com/albums/z246/zelvykh/P71 10468.jpg]

loading...

Inspirovala mě Luboši ta naše soukromá debata, tak jsem se jel podívat jestli něco nevykoukám. Bohužel bylo málo času, blbé období (vedro) a chtěl jsem toho projet co nejvíc. Sumasumárum jsem neviděl ani na jihozápadě ani na jihovýchodě nic nového, co by mě (nás)zajímalo:.(. Příště to snad bude lepší. Navíc jsem hned na začátku někde potratil? tašku s baterkama, které jsem tam neuměl sehnat, takže jsem tam byl spíš pro ozdobu.

Oj, škoda přeškoda. Po Turecku taky toužím, leč pracovně se tam asi nedostanu a jinak nestíhám... Myslím si, že nejlepší bude tak březen-duben, ale možná třeba i začátek řijna? Teď to vypadá spíš všude na strašlivá sucha a želvy zalezlé hluboko mezi kameny...

Promiňte mi můj asi "hloupý" dotaz,pořád dokola si pročítám vaše diskuse a snažím se dozvědět co nejvíce nového a napravit chyby,které na mém chovu napáchala "odborná literatura" a už se docela orientuju,jenom ještě nechápu označení u vašich fotografií s mláďaty 0,0,1 apod.děkuju a doufám,že budete pokračovat protože Vaše foto jsou prostě úžasné (od krokodýla taky) :-D

To je jednoduché, chovatelé používají takovéto značení jako označení pohlaví, zvláště v situacích kdy není na první pohled zřejmé
1,0 = jeden samec
0,1 = jedna samice
0,0,1 až x značí jedince s neurčeným pohlavím.
2,3,3 označuje skupinu o dvouch samcích, třech samicích a třech jedincích s neurčeným pohlavím, zpravidla mláďat, ale nemusejí to být mláďata vždy.

Jak kde, v Anatolii na jihu to je v dubnu akorát, ale ve vyšších polohách byla když jsem tam byl celkem kláda, zvlášť noc nebyla na můj ultralehký spacák nic moc:-/. Ale na jihu se proháněli gréky o stošest:-D. Na severu např. u jezera Abant byla fakt kláda na kopcích výš byl i sníh. Naštěstí jsme tam hledali čolky a ty už aktivovali (Triturus carelini, Triturus vulgaris kosvigi a Triturus vittatus).