Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plastron

Dobrý den,chtěla bych se zeptat co znamená když moje želvy maji na plastronu ve spodní část trošku ,,propadlinu,, Vypadá to jako jizvička po pupíku.Někde jsem ale četla jak se pozná dehydratovaná želva a na dotek mi to tak přišlo,jako hřebínek...Dala jsem je přes noc do mokrých hoblin,aby se nacucaly a byly z nich kuličky jak jsem se dočetla,ale ráno byly stejné...Nic se nezměnilo.Jak je to možné?Ještě bych se chtěla zeptat po jaké době budou mít krunýř uplně tvrdý,je jim rok a bříško je ještě pružné.Moc děkuji za názory a odpovědi

loading...

Tak to jsi někde nejspíš četla mé příspěvky. Kdyby jsi měla možnost poslat fotku plastronu, tak to by bylo moc fajn. Hned bychom věděli o čem se bavíme. S těmi mokrými hoblinami bych pokračoval. Jestli-že byla tvá želvička dlouho v příliš suchém substrátu, mohl se jí plastron pokřivit nenávratně.

Také bych se chtěla zeptat co znamená když při focení a prohlížení želv začnou rychle kmitat nožičkama a kyvadlově škubat hlavou ze strany na stranu?
Také bych měla otázku jsou obě stejně staré měli by prodle prodejce být i z jednoho vrhu jak je možné že ta jedna tak vyrostla a druhá ne je možné že to bude páreček?
Když jsme je kupovali byli obě stejně velké...

Ještě pořád nevím, co je to za druh. Pokud jsou to vodní, tak u mnoha druhů (rody Chrysemys, Emys) je samec výrazně menší než samice, u některých suchozemek také (rod Testudo), ale u jiných je tomu zas naopak (Geochelone) a u některých druhů jsou rozdíly poměrně malé (Geoemyda, Heosemys).

Po roce by u nich určitě neměl být až tak velký rozdíl podle pohlaví, nevím, jak jsou na tom graecy s rozdílem, ale u těch mi to nepřijde nijak výrazné mám samce a samice zhruba stejně velké, ale neznám jejich přesný věk. Zřejmě bude jedna akčnější a žravější a ta druhá spíš váhavější. Občas je některé mládě takové trošku "opožděné". Khor má větší stádečko a zkušenosti, tak by mohl poradit lépe.

Podle fotky nevypadají, že by jim cokoliv scházelo, připadají mě pěkné, plastronky mají rovné. Čim starší želva tím méně se ten efekt po namočení projevuje. Rozdílná velikost, v mnoha případech i tvar krunýře,vybarvení a kresby, je přirozená i u mláďat z jednoho vrhu. Nerostou pravidelně, jedna předhání druhou a bývá obvyklé, že samičky od útlého věku jsou (nerad to říkám:-/)kapku víc do života. Vypadají-li stejně pěkně i z druhé strany, tak já osobně bych byl spokojen. Ten vystupující hřebínek si zřejmě pleteš s překrýváním přirůstající rohoviny břišních štítků. Ta rohovina se jakoby přesunuje na následující štítek. To může vyvolat dojem ostré hrany, když prstem přejedeš od zadu do předu. Krokodýl měl s tím kmitání jako obvykle pravdu. Ona ta želvička neřeší ani tak momentální úhel své polohy jako spíš to, že nemůže přes svoji snahu, dosáhnout žádnou z končetin na pevnou oporu. Kmitáním se snaží docílit toho, aby v té nepříjemné poloze ztratila rovnováhu, částečně se posunula do jiné výchozí pozice, kde má opět naději, že se "šmátráním" nohama a hlavou někde zachytí. Vypadá to hrozně, ale je to normální a velice účinné.
Tak a teď jsem kruci zapoměl na co všechno ten dotaz byl.

Tak to jsem ráda že se vám zdají v pořádku.Jen mě trošu zarazilo vaše podezření že to nejsou ibery.V papírech totiž mají Testudo Greace Ibera.Určitě pošlu více fotek.Ještě se zeptám jak je to s tu tvrdostí...Karapax je tvrdý,ale plastron u obou se mi zdá pružný,zatím moc děkuji

U 1,5 letých mrňat je plastron pružný, pevný ale pružný. Já netvrdím, že to nejsou ibery, ale je to méně obvyklé taková ostrá kresba. Takováto bývá spíš u želv z severní Afriky. Ale je to jen takové plácnutí, zdaleka na tom nemusí nic být. Na druhou stranu papír, zvláště u nás, snese jak známo úplně vše.

Jejda tak to jste mě potěšili že jsou v pořádku a že se vám líbí.Jsem na ně pyšná :-) Máme je od 1.února a vypadá to že jsou spokojené.Chtěly bychom i mladý ale jelikož jsou pravděpodobně z jednoho vrhu tak by to byl asi problém,takže určitě nezůstaneme jen u 2 a časem pořídíme další přírůstek.Khore odkud jste?že bychom si někdy udělali výlet a přijeli omrknout vaši chloubu a třeba si i odvezli nového člena rodiny :-) Jen se zeptám co by se stalo kdyby se nám tyto ,,sourozenci,, spářili?

V tom žádný problém nevidím, napište (adresy jsou všude na fotkách) a dohodnem se. Třeba je zrovna máte ode mě, kdo ví. Páření sourozenců, jak všichni víme není nic moc. Ono se nic stát nemusí, a také se nic nejspíš nestane, ale dělat se to zbytečně nemá nemá.