Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou máte vlhkost???

Ahojte.
Jakou máte lidi v terárkách vlhkost???
Mám v teráriích okolo 80%,ale nemůžu to srazit.Je to tím horkým počasím ne?
Nerosím a přesto je to hodbě těch 80%...
Mám hroznýše,myslíte že jim to nemůže nijak uškodit??
Dík.J.

ahoj,
tak pokud je ta vlhkost u hroznýše někde mezi 70-80% tak to je asi pro něj optimální,vzhledem k tomu,jaké prostředí obývají v přírodě. Myslím,že to není třeba řešit. Mrkni ještě případně na net,kde se o chovu hroznýše píše
Co se týký vlhkosti má na ni vliv:
1. celková vlhkost v místnosti,kde je terárium
2.zvolená podestýlka + větrací otvory terária
3.vlhkost zvýší i velká miska s vodou,čím větší plocha,tím více se odpařuje vody
4.vlhkost se samozřejmě mění když je zapnutá žárovka,jiná je během dne ,jiná v noci,to je normál.

Díky.
Zapomněl jsem zmínit o jaký jde druh (M.S.Cheynei).
Ad.1: V místnosti je mezi 50-60%.
Ad.2: Papírová utěrka + větrací otvory (viz moje reakce výše)
Ad.3: Zde jsem asi pochybil, chtěl jsem zabít dvě mouchy jednou ranou (poskytnou nádobu na pití i nádobu na případné schlazení či koupel. Takže jsem zvolil skleněný popelník o průměru cca 10 cm.
Ad.4: ;) Tyto změny chápu a jsou mi jasné, ale i přes tyto skutečnosti se v boxu vlhkost nesnížila pod 75 %.

Takže pořeším to zvětšením počtu větracích otvorů.