Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou máte vlhkost???

Ahojte.
Jakou máte lidi v terárkách vlhkost???
Mám v teráriích okolo 80%,ale nemůžu to srazit.Je to tím horkým počasím ne?
Nerosím a přesto je to hodbě těch 80%...
Mám hroznýše,myslíte že jim to nemůže nijak uškodit??
Dík.J.

Hezký den, jsem začátečník a mám podobný dotaz. Mám ale roční čejenky (M.S.Cheynei NZ 2013: 1,1) v plast boxech (21 Litrů, vytápění pod boxy top. kabel: 25W). Vlhkost se rovněž drží kolem 80%. NEROSÍM VŮBEC! V Tera je pouze jedna skleněná miska s vodou. Odvětrávání je ze tří stran (cca 52 otvorů o průměru 3 mm). Mohu otvory i přidělat, ale nezvýším tak ztráty tepla, abych neochladil výhřevnou část pod 30°C???!

Děkuji za odpověď

PS:Nemůže JIM TAK VYSOKÁ VLHKOST UŠKODIT, pokud by se mi ji nepodařilo srazit?

Vaše rada mi moc nepomůže, protože "to":

(...) se zaměřit na ten vlhkoměr

..., jsem už dávno udělal.

Mám dokonce dva samostatné vlhkoměry, které cca s 2 % odchylkou. Takže jsem mohl porovnat měření! Za druhé mimo boxy jsou vlhkosti normální (okolo 50 %).

Když v boxech nebyla miska s vodou a "běžely" jen topné kabely byla vlhkost okolo 42%. Po dání misky s vodou dovnitř, vlhkost postupně přes 60% vyšplhala až na těch cca 80% (při této vlhkosti je momentálně teplota 23 °C - noční režim).

Až budu zítra topit na 35 °C (denní režim) uvidím, kam se posune ta vlhkost. Kdyžtak bych zkusil přidělat pár větracích otvorů. Pokud by ani to nepomohlo, zkusil bych dávat menší množství vody do misek či změnit intervaly, případně hodnoty vytápění... Co Vy na to? Ubírají se mé myšlenky správnou cestou nebo máte jiný tip?

Na tu chladnější část jsem samozřejmě pamatoval a přišlo by mi nelogické dávat misku na teplejší část (přímo nad topný kabel), právě kvůli odpařování. Ale díky za rady aspoň to mám potuplované, že tady jsem chybu neudělal.

Misku mám skleněnou (velký popelník) takže plocha vodní hladiny je opravdu velká. Takže to možná taky přispívá. Zkusím tedy udělat více děr do vrchní části, případně vyříznout velký otvor a vlepit tam síťovinu proti hmyzu s malými očky. Věřím,že to pomůže.

Díky za rady!

ahoj,
tak pokud je ta vlhkost u hroznýše někde mezi 70-80% tak to je asi pro něj optimální,vzhledem k tomu,jaké prostředí obývají v přírodě. Myslím,že to není třeba řešit. Mrkni ještě případně na net,kde se o chovu hroznýše píše
Co se týký vlhkosti má na ni vliv:
1. celková vlhkost v místnosti,kde je terárium
2.zvolená podestýlka + větrací otvory terária
3.vlhkost zvýší i velká miska s vodou,čím větší plocha,tím více se odpařuje vody
4.vlhkost se samozřejmě mění když je zapnutá žárovka,jiná je během dne ,jiná v noci,to je normál.

Díky.
Zapomněl jsem zmínit o jaký jde druh (M.S.Cheynei).
Ad.1: V místnosti je mezi 50-60%.
Ad.2: Papírová utěrka + větrací otvory (viz moje reakce výše)
Ad.3: Zde jsem asi pochybil, chtěl jsem zabít dvě mouchy jednou ranou (poskytnou nádobu na pití i nádobu na případné schlazení či koupel. Takže jsem zvolil skleněný popelník o průměru cca 10 cm.
Ad.4: ;) Tyto změny chápu a jsou mi jasné, ale i přes tyto skutečnosti se v boxu vlhkost nesnížila pod 75 %.

Takže pořeším to zvětšením počtu větracích otvorů.