Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zlomenina u chameleona

:.(Dobrej,mám půl ročního chameleona jemenského a od včerejška leží na zemi. Dnesk jsem si všimla že má nejspíš zlomenou zadní nohu. Stehenní kost-nebo jak se tomu a chameleonů říká- se mu prohíbá v jednom místě hodně dolů a dokáže se jen plazit a klepe se u toho.... pomůže mi někdo prosím co s ním mám dělat? kdyby jste mi aspon poradili nějakého veterináře z Brna ať se netrapí... Myslím že ani nežere ale dnes dostal aspoň kapátkem napít bez problémů. Foto se pokusím pořídit nebo můžu poslat mms,můj tel je 607556749. Díky moc za brzké odpovědi:.(

UV žarovky mám,mám sun glo aji night glo.... Už jsem byla u veta a prý je to tím že v těch vitamínech které mu na cvrky sipu je vitamín D a ten už z hotových kostí vytahuje vápník a přechází do jater a do ledvin a tím ho zabíjí. Jezdíme teď na injekce aby se mu ty kosti zpevnili. Tak snad se nám to zlepší... Poradí někdo jaký mu teda mám dávat vitamíny aby se mu neodvápňovali kosti?

Pokud má UV B zdroj, tak stačí podávat minerální přípravky s dostatkem Ca (mleté skořápky, strouhaná sépiovka). Vitamín D3 důležitý pro hospodaření s vápníkem si vytváří ještěr při ozařování UV B. Ovšem nedokážu posoudit jestli Sun Glo je dostatečný zdroj UV B.

Ovšem nedokážu posoudit jestli Sun Glo je dostatečný zdroj UV B.

Pokud se opravdu jedná o výrobek řady sun glo, ať už žárovka či zářivka, tak v žádném případě neobsahuje ani zmínku o UVB, pouze UVA spektrum. Zářivky mají dobrou barvu, pár jich doma taky mám, ale s UVb to nemá nic společného...

Ach jo. Stačí si přečíst řádky výše. Odpověď je stejná, jako by za sebou tahal bezvládně nohu člověk. Samo se to nespraví, a proto existuje veterinář. Bohužel spousta lidí si stále ještě myslí, že zvířata mají zázračnou schopnost uzdravování. Omlouvám se za štiplavé připomínky, ale při pročítání fóra s podobnými dotazy se utvrzuji v přesvědčení, že na chov zvířat by se měla vystavovat povolení až po složení zkoušek jako u řidičáku.