Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koralovka sedlata

Ahoj, mame doma uz pet let koralovky, jen tak pro potěšení. Letos se objevila poprve vejíčka a tak se chci zeptat, jetli je máme nechat u hadu, nebo odlozit nekam jinam. Pripadne kam, aby byl odchov uspesny. Díky Lenka

U hadů je určitě nenechávejte, těžko tam udržíte správnou vlhkost a hadi by je mohli pohybem poničit. Uložte je do nějaké plastové krabičky s několika malými dírkami na bocích do vrstvy mírně vlhkého substrátu (pozor na přemokření), dá se použít téměř cokoli toaletní papír, písek, vermiculit, hobliny, rašeliník, prostě něco, co drží vlhkost a je to alespoň trochu odolné plísním. Tu krabičku můžete třeba položit na terárium na místo, kde naměříte něco mezi 25 až 30 st. Noční pokles po vypnutí terária, pokud nebude pod nějakých 22 st. nevadí. Občas kontrolujte jestli není substrát přeschlý (vajíčka se v suchu propadají) a jestli vajíčka neplesniví. Menší jakoby nažloutlá vajíčka jsou nejspíš neoplozená, tak je raději dejte do zvláštní krabičky, pokud je rovnou nevyhodíte (pokud si nebudete jistá). Při takových podmínkách očekávejte líhnutí za 70 až 80 dní.