Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mláďata užovky červené

Prosím o radu,mám necelé dva týdny staré mláďata(poprvé a 13),po několika pokusech dvě žrala sama,ostatní jsem musela násilím(dle rad z této poradny)nakrmit sama,no hrůza a fuška,doufám že za ten týden už většína bude žrát sama ale co mě hlavně znepokojuje jsou nerovnosti u některých žížal na páteři,co to je?!?Ztratí se to s růstem nebo jde s tím něco dělat?!?Předem moc děkuji za odpovědi!!

Zdravím!Konečně jsem se dnes dostala k odborníkům:-/(děkuji Redsnakeovi za radu do KM ale zkusila jsem kliniku v Malenovicích).Pan doktor si myslí po shlédnutí dvou háďat a RTG snímků že to nebude ani zánět kostí ani řídnutí kostí,mělo nebo spíše mohlo by se to srovnat růstem:-(.Tak teda opravdu už nevím a nezbývá mi nic jiné než čekat co bude dál(příště raději počkám než se někam pohrnu na radu za 496kč]:() Ale stejně Vám všem děkuji za rady a zkušenosti.někdy se ozvu jak to s náma vypadá.

skutecne si myslim, ze se to rustem nesrovna, pokud doslo k deformaci kosti, uz nikdy se nesrovnaji....Je mala sance, ze hadi prezijou, ale myslim,ze takovy had v teraku by nebyl potesenim pro nikoho z nas, navic do chovu se absolutne nehodi....Bohuzel, mezi veterinari koluje takova hlaska: "kdyz nevis o co se jedna, tak si neco vymysli a delej, ze vis".....Priste doporucuji navstivit doktory ktere jsem zminoval a mate jistotu, ze vam nebudou mazat med kolem pusy....Btw. ta cena je odpovidajici.)Zkuste si udelat RTG, vyvolat snimek, urcit diagnozu( s tim urcenim diagnozy docela pochybuju, ale i tak ) Kazdopadne myslim,ze pan doktor posuzoval snimky z hlediska osifikace kosti a je jen logicke, ze i deformovane kosti budou osifikovane....Ale jak rikam na zacatku-nesrovnaji se.....

Souhlas. Uz i podle toho co mam doma vidim, ze se to nesrovna ani nahodou. Mozna se to nebude rozsirovat. Je pravda, ze takovyhle had neni ozdobou teraria a mnozit ho je blbost, ale taky si myslim ze nekomu delat radost muze. Je to stejny jako s postizenejma lidma - nekdo je odepise jako neplnohodnotny, jiny jim da sanci. Kdybys mela dilema co s nima, na tvym miste bych je nabizela lidem, ktery na vsech inzertnich serverech kvilej at jim nekdo daruje hada. Rozumnej clovek vi, ze hadi se cizim lidem nedavaj, ale treba bys je takhle rozdala. Samozrejme by bylo treba vysvetlit co hadovi je. Verim, ze par lidi do toho pujde. Kdybych nemela druhyho hada, tak bych si jedno vzala, ale mam s tim svym hadatkem starosti nad hlavu a dalsi pripadny potize uz by byly prilis. Zajimalo by me jestli zerou a jestli se ty deformace zhorsujou. A jak se jim s tim leze? Asi to zadna slava nebude, co?

Dle meho nazoru rozdavat je je blbost....Vim, ze to myslis dobre, ale podle mne lidi co zadaj zadarmo zvirata jsou dost casto vykukove...Pro koho je problem nasetrit si 250,- na uzovku?To jsem dokazal i ja v osmi letech ze svacin.)))Podle mne tim dosahnes jen toho, ze je nekdo dostane, chvili mu bude delat radost a pokud se dozije dospelosti bojim se, ze dojde i na rozmnozeni....Vady patere nemusi byt geneticky dane, muze jit odeformaci kuli nevhodnym teplotam, ale stejne bych to neriskoval:(

Jo, to je taky dobrej napad. (Divite se, ze to rikam zrovna ja?) Dokonce u svy maly nemocny hadice zvazuju, ze jestli se nevyleci, dam ji k velky hadici. Kdyby ji sezobla, pripada mi to jako prirozenejsi smrt nez ji zmrazit. A kdyby ji neprisla k jidlu, aspon muzou byt spolu, coz by se jim obema libilo, to uz vim (mnozeni nehrozi). Jen chci rict, ze nesouhlasim se samoucelnou smrti nebo se zabijenim z egoismu - zvire se mi nehodi, je moc pracny se o nej starat, prestalo me zajimat, nechova se jak chci... Urcite tu je nekdo, kdo chova kobry nebo jiny hadozravce...